Znicz Biała Piska zbroi się przed III ligą. Szykuje się wojna!

2018-07-03 08:03:38 (ost. akt: 2018-07-03 08:20:39)
Po świętowaniu awansu i krótkim odpoczynku od piłki, Znicz ostro zabiera się do pracy, by w nowym sezonie także nie brakowało powodów do radości

Po świętowaniu awansu i krótkim odpoczynku od piłki, Znicz ostro zabiera się do pracy, by w nowym sezonie także nie brakowało powodów do radości

Autor zdjęcia: Łukasz Szymański

Mecz z drugoligową Olimpią Elbląg otwiera listę sparingpartnerów Znicza Biała Piska, z którymi zmierzy się podczas przygotowań do nowego sezonu i gry w III lidze. Zespół z powiatu piskiego wyjedzie także na obóz przygotowawczy do Sokółki koło Białegostoku.
Niemal na równo miesiąc przed rozpoczęciem nowego sezonu, przygotowania do udziału w rozgrywkach III ligi rozpocznie Znicz Biała Piska. Trener Ryszard Borkowski zaplanował pierwszy trening w poniedziałkowe przedpołudnie. Na zajęciach powinien mieć do dyspozycji ponad 20 zawodników.

Bardzo interesująco przedstawia się lista sparingpartnerów Znicza. Otwiera ją II-ligowa Olimpia Elbląg. To zdecydowanie najmocniejszy rywal, z jakim Znicz miał okazję mierzyć się w ostatnich latach. Mecz odbędzie się już środę 11 lipca. Wśród innych rywali dominują już nieco tradycyjnie III- i IV-ligowcy z Podlasia. Znicz zagra także z juniorskim zespołem białoruskiego Niemena Grodno.

O tym, że udział w III lidze w Białej Piskiej traktowany jest bardzo poważnie może także świadczyć fakt, że zespół pojedzie na zgrupowanie. W dniach 16-21 lipca gracze Znicza będą przebywać w Sokółce koło Białegostoku.

– Zaczynamy przygotowania od pięciu jednostek treningowych w tygodniu – mówi Ryszard Borkowski, trener Znicza. – Już w środę jedziemy do Elbląga na sparing z Olimpią, potem zagramy z Wigrami II Suwałki, a trzy kolejne mecze odbędą się podczas naszego obozu w Sokółce, który będzie miał miejsce w drugim tygodniu przygotowań. Po powrocie zaczniemy schodzić z obciążeń. Liga rusza 11 sierpnia i mam nadzieję, że od pierwszego meczu będziemy w optymalnej formie.

Zgodnie z zapowiedziami, w klubie dojdzie do roszad kadrowych. Trwa finalizowanie formalności związanych z pojawieniem się trzech nowych graczy. Wszyscy w zakończonym sezonie rywalizowali w rozgrywkach gr. I III ligi, reprezentując klub z Podlasia. W pierwszym tygodniu trener Ryszard Borkowski ma także obserwować kilku innych graczy, którzy będą uczestniczyli w treningach. Znicz zainteresowany jest jeszcze przede wszystkim piłkarzami o statusie młodzieżowca.Przedsezonowe założenia są takie, by na obóz do Sokółki pojechała kadra, która będzie występowała w III lidze.

Liga ma ruszyć 11 sierpnia. W tym roku rozgrywki poprowadzi Mazowiecki Związek Piłki Nożnej. Znicz zna już wszystkich rywali. Ze stawki oprócz Widzewa Łódź, który awansował do II ligi, a także spadkowiczów GSK Wikielec, Tura Bielsk Podlaski i Warty Sieradz, odeszła dodatkowo Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, która nie otrzymała licencji. Beniaminkami oprócz Znicza będą Ruch Wysokie Mazowieckie, Unia Skierniewice oraz Broń Radom, która w mazowieckim barażu okazała się lepsza od Mazovii Mińsk Mazowiecki. Do gr. I trafił także jeden spadkowicz z II ligi, którym jest Legionowia Legionowo.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5