Dzielnicowy z Białej Piskiej zbiera nakrętki, by pomóc chorym dzieciom. Zachęca do tego innych mieszkańców

2017-09-21 08:47:36(ost. akt: 2017-09-21 13:44:44)
Mł. asp. Adam Trzonkowski z Białej Piskiej

Mł. asp. Adam Trzonkowski z Białej Piskiej

Autor zdjęcia: KPP Pisz

O dzielnicowym z Komisariatu Policji w Białej Piskiej, mł. asp. Adamie Trzonkowskim pisaliśmy pół roku temu. Przedstawialiśmy wówczas jego działalność charytatywną.
Dzielnicowy- mł. asp. Adam Trzonkowski zaangażował się w pomoc dla rodzeństwa z Pisza. To Wiktor i jego młodsza siostra - Ola. Oboje są bardzo chorzy. Chłopczyk choruje na rzadką wadę mózgu Zespół Dandy – Walkera, mózgowe porażenie dziecięce, obustronny niedosłuch III stopnia i padaczkę lekooporną. Dziewczynka choruje na padaczkowy zespól Westa, zeza, obustronny niedosłuch III stopnia, zespół piramidowy i pozapiramidowy oraz opóźnioną mielinizację mózgu. Wymagają intensywnej, ale bardzo kosztownej rehabilitacji oraz ciągłego leczenia w poradniach specjalistycznych. Rodzice potrzebują wsparcia finansowego.

Adam Trzonkowski już od ponad roku prowadzi zbiórkę plastikowych nakrętek od butelek. Środki z ich sprzedaży przeznaczone zostaną na leczenie Oli i Wiktora. Zbiera je przy pomocy życzliwych mu osób, które bardzo mu w tym pomagają. Ponad to w maju tego roku zorganizował festyn rodzinny w Białej Piskiej, z którego środki przeznaczone zostały na leczenie rodzeństwa.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego dzielnicowy zachęca wszystkich do tego, by nie wyrzucać nakrętek plastikowych do kosza, ale je zbierać. Można je oddawać w szkołach na terenie miasta i gminy Biała Piska, gdzie w akcję zaangażowali się także nauczyciele. Jak mówi dzielnicowy, „co raz częściej zdarza się, że mieszkańcy przynoszą torby z zebranymi nakrętkami prosto do komisariatu, by przekazać je osobiście dzielnicowemu”. Dodaje, że jest „to bardzo miłe”.

W ten sposób, wspólnymi siłami, udało się już zebrać około 45 worków ważących od 10 do 15 kg. W sumie uzbierano już 2,5 tony nakrętek. Ale to wciąż za mało, jak mówi Adam Trzonkowski w dalszym ciągu zachęca wszystkich do ich zbierania, bo cel jest bardzo szczytny – zdrowie Oli i Wiktora.

mat. KPP Pisz

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=https://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK

Podziel się informacją:
]kliknij[/url

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Maja #2334049 | 87.205.*.* 22 wrz 2017 13:29

    Jest Pan cudowny. Brawo Panie Adamie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. Człowiek z pasją #2332957 | 83.9.*.* 21 wrz 2017 10:14

    Właśnie taka powinna być Policja, kiedy trzeba wsparcie, prewencja, a kiedy trzeba to też zastosować odpowiednie argumenty. Fajnie ze Policjant jest człowiekiem i widzi ludzi dookoła siebie. Niech mu się wiedzie

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5