Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Efektywna praca Biblioteki Publicznej ze Szkołą Podstawową w Galinach . " DZIEŃ KOTA "

W środę 17 lutego w związku ze Światowym Dniem Kota w Szkole Podstawowej w Galinach w grupie „0” obchodziliśmy nietypowe święto - „Święto Kota”

Wszystkie przedszkolaki uwielbiają zwierzęta. Szczególnie bliskie są im zwierzęta domowe. Z tej okazji przedszkolaki zamieniły się tego dnia w kociaki, wspólnie bawiły się na kociej imprezie. Tańczyły przy muzyce , śpiewały piosenki o kotkach, naśladowały je w zabawach muzyczno – ruchowych, rozwiązywały zagadki. W czasie zajęć maluchy wysłuchały pięknego opowiadania o kotku ,omówiły zasady obchodzenia się ze zwierzętami, poznały też ciekawe historie z życia kotów. Brały również udział w konkursach takich jak „Zwijanie kłębka wełny” , „Picie mleka”. Dzieci uczyły się również, jak należy opiekować się domowymi zwierzątkami, w szczególności mruczącymi przyjaciółmi. Tego dnia na zajęciach plastycznych przedszkolaki przygotowały portret kota, wykorzystując do tego różne techniki plastyczne „Z jakiej bajki ten kot uciekł ”. Dzieciaki również zebrali karmę dla kotków, która trafi do schroniska. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowy dyplom za czynny udział w tym dniu.
Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i długo będą miały go w pamięci. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz wyrabianie szacunku dla zwierząt.

Jolatna Topczyłko, Anna Szwed

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marek Kirkuć oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Dzień kota w Galinach
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5