Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Bartoszyczanki. Cztery pokolenia - Lucyna Płoska - wernisaż

10 marca 2018 r. o godz. 17:00 Bartoszycki Dom Kultury zaprasza na wyjątkowy wernisaż - BARTOSZYCZANKI. CZTERY POKOLENIA

Lucyna Płoska jest bartoszyczanką. Jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studia podyplomowe ukończyła w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Studentka profesora Wydziału Sztuk Pięknych Wojciecha Sadleya i profesora Andrzeja Kałuckiego. Pracowała z dziećmi i młodzieżą jako nauczyciel wychowania plastycznego i wiedzy o kulturze w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego i Liceum Ogólnokształcącym im. Elizy Orzeszkowej w Bartoszycach. Prowadziła też zajęcia w Olsztynie na studiach podyplomowych w zakresie architektury wnętrz. Pracowała również w MDK i BDK w Bartoszycach, organizując wernisaże plastycznie uzdolnionym dzieciom i młodzieży. Prowadziła warsztaty malarskie dla młodzieży w Górowie Iławeckim. Jej podopieczni to już absolwenci architektury, architektury wnętrz, architektury krajobrazu i artyści malarze – bartoszyczanie.

Lucyna Płoska jest właścicielką artystycznej autorskiej Galerii El, którą odwiedzają mieszkańcy Bartoszyc i turyści z kraju i zagranicy. Uprawia malarstwo sztalugowe. Maluje portrety pastelami, olejem, akwarelą i gwaszem, rysuje pejzaże piórkiem. W czasie studiów tworzyła grafiki. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą. Jej malarstwo jest tematycznie różne – jego wspólną cechą jest ekspresja daleka od realizmu. Można je porównać do abstrakcji gorącej, ponieważ tworzy prace pod wpływem emocji i nagromadzonych wrażeń. Podstawowym środkiem wyrazu artystycznego jest kolor i wrażliwa linia, która buduje nastrój obrazu, wpływa na emocje, uczucia, niekiedy smutku, niepokoju, melancholii czy radości z bycia kobietą.

Wystawę otwierają portrety psychologiczne bartoszyczanek. Tutaj, pośród czterech pokoleń kobiet, można odnaleźć poetkę bartoszycką Teresę Bratek – twórczynię Legend Bartoszyc, artystkę z dziedziny muzyki Barbarę Kryś, piosenkarkę Joannę Kondrat, animatorów kultury i oświaty w Bartoszycach oraz portrety przyjaciół i rodziny artystki. Portrety wykonane są w czterech technikach: akwarela, gwasz, akryl i suchy pastel.

WSTĘP WOLNY!
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Bartoszycki Dom Kultury oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Bartoszyczanki. Cztery pokolenia - Lucyna Płoska - wernisaż
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5