Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

VII edycja Mikołajkowego Czytania

Aż dwadzieścioro pięcioro dzieci zostało uhonorowanych przez Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bartoszycach

6 grudnia w Niepublicznym Przedszkolu „Stokrotka” podsumowano VII edycję „Mikołajkowego Czytania”, którego organizatorem był Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bartoszycach. Celem akcji czytelniczej jest zachęcenie rodziców i wychowawców do codziennego dwudziestominutowego głośnego czytania dzieciom, wdrażanie do kontaktu z książką już od najmłodszych lat. Na spotkanie przybył Mikołaj z workiem pełnym prezentów, którymi obdarował dzieci aktywnie czytające w bibliotece. Występ dzieci z Grupy „Smerfy”, które przedstawiły bajkę o Czerwonym Kapturku uświetnił uroczystość. Zaproszeni szacowni goście podjęli się trudnego zadania, czytając wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa” dla uczczenia kończącego się roku 2013, ogłoszonego Rokiem Juliana Tuwima. Na zakończenie odbyła się zabawa z Mikołajem i wspólne zdjęcie. Nasz kochany święty obiecał, że spotka się z dziećmi za rok, życzył im również, by rodzice mieli dużo czasu na wspólne czytanie.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla osób, które przyczyniły się do zorganizowania uroczystości. Pani dyrektor Krystynie Libernie za gościnność i współpracę, pracownikom Niepublicznego Przedszkola „Stokrotka” za udekorowanie sal a nauczycielce pani Irenie Dyka za przygotowanie dzieci do występu. Mikołajowi za ufundowanie słodyczy i pomoc w przeprowadzeniu imprezy. Burmistrzowi Miasta Bartoszyce Krzysztofowi Nałęczowi oraz dyrektorowi ZAO Zdzisławowi Żytko za wspieranie naszych działań w rozwijaniu czytelnictwa wśród dzieci najmłodszych i wspólną zabawę. Paniom dyrektorkom z pozostałych bartoszyckich przedszkoli za udział we wspólnym przedsięwzięciu, wspólną zabawę oraz owocną współpracę.
Rodzicom dziękujemy w sposób szczególny, bo po raz kolejny nas nie zawiedli i przybyli ze swoimi pociechami.

Na koniec gratulujemy wszystkim dzieciom, które odebrały nagrody książkowe ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bartoszycach. Życzymy, aby książki zawsze były Waszymi przyjaciółmi. One uczą szanować człowieka i samych siebie, one uskrzydlą rozum i serce uczuciem miłości dla świata.

Spotkajmy się za rok na VIII edycji Mikołajkowego Czytania. Każde dziecko w wieku przedszkolnym może znaleźć się wśród laureatów. Przychodź z rodzicem, wypożyczaj i czytaj! Zapraszamy do biblioteki przy ulicy Ogrodowej 1a codziennie od 10.00 do 17.00, w środy od 10.00 do 15.00, w soboty od 10.00 do 14.00.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Joanna Turuta oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: VII edycja Mikołajkowego Czytania
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5