Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

"Mała książka - wielki człowiek" - wyprawka dla 3-latka

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bartoszycach zakwalifikował się do projektu Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”, skierowanego do trzylatków i ich rodziców.

Udział w nim mogą wziąć wszystkie dzieci urodzone w 2015 roku, zarówno te już zapisane do biblioteki, jak i zupełnie nowi czytelnicy. Od połowy września 2018 roku podczas odwiedzin w bibliotece Mały Czytelnik otrzyma w prezencie specjalną Wyprawkę Czytelniczą, na którą składają się:

- książka „Pierwsze wiersze dla…”,
- broszura informacyjna dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”,
- Karta Małego Czytelnika.

Podczas każdej wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki dziecko otrzyma naklejkę do Karty. Kiedy Mały Czytelnik zbierze dziesięć naklejek, zostanie uhonorowany specjalnym imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie wszystkich Małych Czytelników i ich rodziców. Akcja kończy się 31 grudnia, a książki, które pozostaną po tym terminie niewydane, biblioteka będzie musiała odesłać. Ilość wyprawek ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Strona internetowa projektu: http://wielki-czlowiek.pl/przedszkolaki/

Informacja dla rodziców: http://wielki-czlowiek.graffiti.nq.pl/wp-content/themes/wielki-czlowiek/img/rodzice.pdf

Projekt nawiązuje do kampanii proczytelniczych realizowanych na całym świecie, a zapoczątkowanych w 1992 r. przez brytyjską fundację BookTrust.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Organizator: Instytut Książki
Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak
Partnerzy: Polska Sekcja IBBY, Fundacja Metropolia Dzieci
Patronat Medialny: Ryms, CzasDzieci.pl
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Joanna Turuta oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: "Mała książka - wielki człowiek" - wyprawka dla 3-latka
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5