Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Warsztaty komiksu z Szymonem Telukiem w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki

15 maja 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bartoszycach odbyły się warsztaty komiksu w ramach DKK. O sztuce tworzenia sekwencyjnych historii obrazkowych opowiadał młodym bartoszyczanom Szymon Teluk - malarz, rysownik, ilustrator, jak również autor komiksów.

Uczestnikami warsztatów byli uczniowie Zespołu Szkół nr 1 (grupa młodsza i starsza), Gimnazjum nr 2 oraz Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach.
W trakcie dwóch warsztatów uczestnicy mieli okazję zapoznać się z teoretycznymi zagadnieniami sztuki komiksowej, ale przede wszystkim prowadzący zajęcia skupił się na aspektach praktycznych. Młodzi adepci komiksu dowiedzieli się między innymi od czego zacząć pracę, jak zaplanować graficznie opowieść, jak poprawnie używać dymków i jakich narzędzi najlepiej używać, by efekt finalny przyciągał uwagę czytającego. Głównym zadaniem uczestników warsztatów było stworzenie własnego odcinka komiksowego. Pomysły były przeróżne, a zaangażowanie ogromne. Pan Szymon rysował na żywo konkretne przykłady na prośbę rysowników.
Młodzież wyszła z zajęć zachwycona oraz pełna pomysłów na swoje własne historie obrazkowe. Prace wykonane podczas warsztatów zostaną wywieszone w galerii biblioteki przy ul. Ogrodowej 1a.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Joanna Turuta oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Warsztaty komiksu z Szymonem Telukiem w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5