Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Warsztaty komiksu w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki

Odbędą się 15 maja 2018 r. w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bartoszycach, przy ul. Bema 23, a poprowadzi je Pan Szymon Teluk.

Zajęcia zostaną zrealizowane w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki, dzięki klubowi młodzieżowemu działającemu w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MBP przy ul. Ogrodowej 1A. Warsztaty zamkną tegoroczny Tydzień Bibliotek, którego hasłem jest „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”.

Szymon Teluk - rysownik, karykaturzysta, malarz, autor komiksów. Wykładowca Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu i Uniwersytetu Zielonogórskiego. Prowadzi zajęcia z malarstwa, komiksu, ilustracji, rysunku koncepcyjnego i anatomicznego. Współtwórca kierunku studiów na Uniwersytecie Zielonogórskim: "Komiks i ilustracja z elementami concept art". Pracownik dydaktyczny na zlecenie instytucji kultury.Twórca działającego w całym kraju projektu: "Warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury" popularyzującego komiks i rysunek wśród różnych grup wiekowych. W jego ramach, w ostatnich latach przeprowadził warsztaty tematyczne w ok. 200 miejscowościach w Polsce. Wzięło w nich udział już ponad 7000 uczestników z Polski, Czech, Niemiec i Ukrainy. Jako ilustrator i autor komiksów współpracuje głównie z pisarzami, muzykami oraz na potrzeby reklamy i stron internetowych. Od 1995 roku aktywnie działa jako karykaturzysta rysując w terenie oraz podczas pokazów rysowania na żywo.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Joanna Turuta oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Warsztaty komiksu w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5