Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Uczniowie i rodzice SP w Sępopolu dla Niepodległej.

Uczniowie wspólnie z rodzicami SP w Sępopolu w niecodzienny sposób uczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Rodzice uczniów klasy VB na wrześniowym spotkaniu z wychowawcą, uzgodnili, że dla uczczenia setnej rocznicy niepodległości, podejmą się wyeksponowania najważniejszych dat z historii Polski. Daty zostały umieszczone na stopniach schodów naszej szkoły prowadzących z szatni do świetlicy gimnazjum, tak aby uczniowie wspinając się po kolejnych stopniach mogli przypominać sobie najważniejsze momenty naszej historii.
Projekt ma nie tylko uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, jest też próbą podniesienia wiedzy w zakresie chronologii historyczne, która sprawia uczniom najwięcej problemów w czasie egzaminów i sprawdzianów.

Wybór dat był trudny gdyż mieliśmy do dyspozycji 31 stopni, a dat ważnych z historii Polski jest dużo więcej. Mimo to selekcja został przeprowadzona, a pomysł w ubiegłą środę i piątek został wcielony w życie. Efekt można obejrzeć w szkole lub na zdjęciach umieszczonych poniżej.
Wszystkim uczniom i ich rodzicom bardzo dziękuję za poświęcenie własnego czasu i środków na realizacje projektu. Myślę, że była to najlepsza lekcja nie tylko historii ale też patriotyzmu.
Franciszek Maszota
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Franciszek Maszota oraz opublikowany na portalu Sępopol: Szkolne schody ozdobili ważnymi dla polskiej historii datami
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5