Napadł i brutalnie pobił mężczyznę. Nie pierwszy raz. Trafi za kratki nawet na 18 lat

2023-12-04 12:17:57(ost. akt: 2023-12-04 12:27:19)

Autor zdjęcia: kpp

Był brutalny i bezwzględny. Dotkliwie pobił przypadkowego mężczyznę powodując u niego ciężkie obrażenia ciała. Ukradł telefon, zdjął z palca obrączkę i zegarek z dłoni. Pomimo młodego wieku miał już doświadczenie w tego rodzaju napadach. Był karany za podobne przestępstwa i wiele lat spędził za kratami.
Nie było łatwo zatrzymać sprawcę rozboju. Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, a skradzione rzeczy dopiero po pewnym czasie zastawił w lombardzie. Kryminalni nie dawali za wygraną.

W piątek, 1 grudnia sąd Rejonowy w Bartoszycach aresztował 28 – latka, któremu zarzucane jest przestępstwo rozboju w warunkach recydywy. Do zdarzenia, o którym mowa doszło 28 października br., w Bartoszycach. Wtedy to, 28 – latek brutalnie pobił mieszkańca Bartoszyc. Zadawał ciosy w twarz i głowę powodując liczne złamania. Ukradł telefon, zdjął z palca pokrzywdzonego obrączkę i zegarek z jego dłoni. Po całym zdarzeniu „zapadł się pod ziemię”. Publikacja jego zdjęć zarejestrowanych na monitoringu nie przyniosła przełomu w sprawie. Kryminalni nie dawali za wygraną, prowadzili działania, które z każdym dniem przybliżali ich do sprawcy brutalnego napadu. Ustalili, że odpowiedzialnym za rozbój może być młody mężczyzna wynajmujący kwaterę w jednej z kamienic w Bartoszycach. Ich przypuszczenia potwierdził sam sprawca, który to w czasie wizyt policjantów chciał wyskoczyć przez okno i był ubrany w dokładnie tą samą odzież, w której napadł na swoją ofiarę. Spodziewał się ich wizyty i dokładnie wiedział, po co przyszli.

28 – latek został zatrzymany. Usłyszał zarzut rozboju w warunkach powrotu do przestępstwa, do którego się przyznał. Sąd przychylił się do wniosku o jego aresztowanie. Mężczyzna poczeka na proces w Areszcie Śledczym. Grozi mu nawet do 18 lat za kratami.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5