Pijanemu mężczyźnie groziło niebezpieczeństwo. Zareagował przechodzień

2023-11-29 10:58:57(ost. akt: 2023-11-29 11:13:21)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Fot. policja.gov.pl

Minionej nocy temperatura spadła do -14ºC. W takich warunkach organizm bardzo szybko się wychładza. Prawidłowa reakcja osoby, która zawiadomiła służby o mężczyźnie leżącym pod wiatą przystankową uchroniła go przed wychłodzeniem.
We wtorek, 28 listopada po południu policjanci interweniowali w związku z informacją o pijanym mężczyźnie leżącym pod wiatą przystankową na Placu Dworcowym w Bartoszycach. Mężczyzna był wulgarny wobec osoby, która chciała mu pomóc. Pomimo tego, osoba ta nie przeszła obojętnie i mając na uwadze panujące warunki atmosferyczne, zawiadomiła policję o konieczności pomocy. Pijanym mężczyzną okazał się 66 – latek z Gminy Bisztynek, który z uwagi na stan nietrzeźwości i okoliczności zagrażające jego zdrowiu i życiu został zatrzymany do wytrzeźwienia w policyjnej celi.

Uwaga!

Okres zimowy dla osób bezdomnych, samotnych, starszych, czy nieporadnych życiowo, a także tych pod wpływem alkoholu jest szczególnie niebezpieczny. Niskie temperatury powodują, że są one bardziej, niż w innych porach roku narażone na utratę zdrowia, a nawet życia. Dlatego nie bądźmy obojętni widząc osoby błąkające się po mieście, siedzące czy leżące na ławkach, chodnikach, czy przystankach autobusowych. Zwracajmy też uwagę na osoby starsze ubrane nieadekwatnie do warunków atmosferycznych. Odpowiednia reakcja może uratować im życie. Wystarczy jeden telefon na numer alarmowy 112, aby uchronić człowieka przed śmiertelnym wychłodzeniem.

Przypominamy, że w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Warmińsko-Mazurskiego funkcjonuje bezpłatna, całodobowa infolinia dla osób w kryzysie bezdomności. Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 165 320 osoby zainteresowane mogą uzyskać informacje na temat miejsc noclegowych, jadłodajni oraz punktów udzielania pomocy rzeczowej, finansowej, prawnej i medycznej na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie https://www.gov.pl/web/uw-warminsko-mazurski/infolinia-dla-osob-bezdomnych-w-wojewodztwie-warminsko-mazurskim2

W Bartoszycach przy ul. Pieniężnego 10A przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej mieści się noclegownia, gdzie osoby w kryzysie bezdomności moją możliwość całodobowego pobytu.

kpp/tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5