Ferie w kamaszach? Czemu by nie?

2023-11-30 14:00:00(ost. akt: 2023-11-30 14:46:51)

Autor zdjęcia: 4W-MBOT

Interesujesz się wojskowością, ale nie masz czasu, by odbyć szkolenie w Wojskach Obrony Terytorialnej? To być może oferta dla ciebie. Na początku przyszłego roku po raz kolejny odbędą się „Ferie z WOT” - również dla mieszkańców powiatu bartoszyckiego.
Wojska Obrony Terytorialnej już po raz kolejny przygotowują się do szkolenia podstawowego, realizowanego w ramach projektu „Ferie z WOT”. Szkolenie to skierowane jest przede wszystkim do pełnoletnich uczniów szkół średnich, studentów i nauczycieli.

Jak podkreśla dowódca terytorialsów, gen. bryg. Krzysztof Stańczyk, projekt „Ferie z WOT” od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ochotników.

— Stanowi on idealne rozwiązanie dla uczniów, studentów oraz nauczycieli i rodziców. Ponadto pozwala aktywnie spędzić zimową przerwę międzysemestralną. Zaangażowanie ochotników w ten projekt to swoisty wyraz odpowiedzialności młodego pokolenia — zaznacza generał.

Szkolenie w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej zaplanowano na 19 stycznia do 3 lutego 2024 roku.
Aby zapisać się na ćwiczenia należy skontaktować się z rekruterem WOT.

Można też zadzwonić pod numer Linii Wsparcia Rekrutacji: 800 696 077 (czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:30 - 15:30), lub odwiedzić najbliższe Wojskowe Centrum Rekrutacji, które znajdziesz na stronie Centra rekrutacji - CWCR (wojsko-polskie.pl).

4. Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej budowana jest na solidnym fundamencie – wartościach i zasadach, które są dla terytorialsów drogowskazem.
"Na nich budujemy także społeczną odpowiedzialność za mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. Terytorialność jest dla nas kluczem. To nie tylko obszar na mapie, czy odległość z domu do pracy. To przynależność do regionu i zamieszkującej go społeczności, z której się wywodzimy, którą znamy „jak własną kieszeń”. Misją 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności, czyli reagowanie w sytuacjach klęsk żywiołowych, katastrof czy też wypadków" – opisują warmińsko-mazurscy terytorialsi.

Szkolenie w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej zaplanowano na 19 stycznia do 3 lutego 2024 roku.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5