Strażacy wiedzą już jak gasić elektryki

2023-11-28 11:41:44(ost. akt: 2023-11-28 12:45:18)

Autor zdjęcia: kp psp

Pojazdy elektryczne są coraz częściej spotykane na polskich drogach. Ich budowa i napęd różnią się diametralnie od typowych samochodów, tak jak inaczej zachowują się w razie wypadku. Takie szkolenia są bardzo potrzebne.
W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach odbyło się szkolenie z zakresu prowadzenia działań z udziałem pojazdów elektrycznych. Strażacy zostali przeszkoleni teoretycznie, a następnie wzięli udział w ćwiczeniu upozorowanym na pożar pojazdu elektrycznego. W pojazdach elektrycznych może dojść do zapalenia, a nawet wybuchu baterii, której gaszenie różni się od gaszenia samochodów z napędem tradycyjnym.

Ponadto dzięki uprzejmości Volvo Nord Auto Olsztyn każdy mógł zapoznać się z elektrycznym pojazdem użyczonym przez Dealera Volvo. Przedstawiciel autosalonu zaprezentował systemy bezpieczeństwa pojazdu oraz sposób dezaktywacji samochodu w celu bezpiecznego prowadzenia działań ratowniczych. W szkoleniu udział wzięło ponad 100 strażaków jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu bartoszyckiego.

kp psp/tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5