Nowe tablice w ogrodach działkowych Bartoszyc

2023-11-29 09:10:00(ost. akt: 2023-11-29 09:21:28)

Autor zdjęcia: Materiały UM Bartoszyce

W Bartoszycach na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych: „Nad Łyną”, „Dąbrowa” i „im. Elizy Orzeszkowej” pojawiły się tablice.
Przy wejściach głównych umieszczono plany każdego z ogrodów z podziałem na poszczególne działki wraz z ich numeracją. Parcele zostały oznaczone tabliczkami z kolejnymi numerami.

Jak poinformował Urząd Miasta Bartoszyce: "Na terenie ROD-ów zamontowano również tabliczki z nazwami alejek oraz punktami kontrolnymi tras spacerowych, zachęcającymi do wykonania prostych aktywności fizycznych.

Zadanie obejmowało również pomiary geodezyjne wszystkich działek, terenów wspólnych, terenów nieużytkowych, pomiarze infrastruktury w ogrodach, a także stworzenie ortofoto w wysokiej rozdzielczości każdego ROD.

Zadanie pod nazwą „Wykonanie planów zagospodarowania ROD z wyznaczonymi trasami spacerowymi na trwałych tablicach informacyjnych. Wykonanie tabliczek z numeracją ogródków i nazwami alejek oraz punktami kontrolnymi tras spacerowych” realizowano w ramach konkursu pn. „Granty Marszałka Województwa dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych” w 2023 roku."

Pieniądze na tę inicjatywę pochodzą z budżetu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego (22.520 zł) i ze środków Gminy Miejskiej Bartoszyce (4.596 złotych).
Źródło: UM

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5