Dwie interwencje niezgodne ze zgłoszeniami

2023-11-27 10:43:10(ost. akt: 2023-11-27 11:01:50)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Osoby dzwoniące na 112 niejednokrotnie opowiadają historie, które mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Tak było w przypadku rzekomo poszukiwanego 34 – latka i pobitego 38 – latka. Ten pierwszy zrobił żarty z policjantów, a drugi nie był pobity tylko przewrócił się po pijanemu, ale przy okazji okazało się, że był poszukiwany.
W sobotę, 25 listopada po godz. 19:00 na nr alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna informując, że "policja jeśli chce, to niech przyjedzie, bo jest poszukiwany" i wskazał adres. Funkcjonariusze w jednym z domów na terenie Gminy Bartoszyce zastali 34 – latka, który od początku ich wizyty zachowywał się arogancko, lekceważąco, a do tego nie chciał podać danych osobowych. Policjanci ustalili jego tożsamość i to, że wcale nie jest poszukiwany. Mężczyzna odpowie za wykroczenie wywołania niepotrzebnej interwencji i wprowadzanie w błąd co do swojej tożsamości.

W nocy z soboty na niedzielę, 25/26 listopada policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem o pobiciu. O pomoc prosił sam pokrzywdzony informując, że ma połamane żebra. Funkcjonariusze w jednej z miejscowości w Gminie Sępopol zastali 38 – latka i ustalili, że do pobicia nie doszło, a pijany mężczyzna sam przewrócił się i poobijał. Pomoc medyczna nie była potrzebna. Dodatkowo okazało się, że zgłaszający jest poszukiwany w związku z koniecznością odbycia 18 dni zastępczej kary pozbawienia wolności za nieopłaconą grzywnę za wykroczenie. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a następnie do zakładu karnego.

kpp/tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5