Prawie 75 kilogramów krajanki tytoniowej i blisko 2200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy

2023-11-27 09:42:47(ost. akt: 2023-11-27 09:46:35)

Autor zdjęcia: Materiały KWP Olsztyn

Wspólnie działania olsztyńskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej oraz funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie i Służby Celno-Skarbowej doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzewanych o posiadanie nielegalnego towaru. W trakcie przeszukań zabezpieczono prawie 75 kilogramów krajanki tytoniowej oraz blisko 2200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. 49 i 52-latek usłyszeli już zarzuty i wkrótce odpowiedzą przed sądem.
Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przy wsparciu policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej 16 listopada 2023 zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o przewożenie oraz przechowywanie nielegalnych papierosów.

Obaj mężczyźni zostali zauważeni w zaparkowanych pojazdach na terenie jednej z posesji w powiecie olsztyńskim. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, czy nie przewożą nielegalnego towaru.

W trakcie czynności w obu pojazdach znaleziono nielegalne wyroby tytoniowe, a kolejne partie podczas przeszukań w miejscu zamieszkania każdego z mężczyzn. W działaniach brał udział również funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej z psem tropiącym.

Podczas przeszukań zabezpieczono blisko 2200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, a także prawie 75 kilogramów krajanki tytoniowej.

49 i 52-latek zostali zatrzymani. Obaj usłyszeli już zarzuty dotyczące naruszenia przepisów Kodeksu Karnego Skarbowego. Grozi im kara grzywny lub kara pozbawienia wolności albo te kary łącznie. Posiadacze nielegalnych towarów muszą również liczyć się z ich przepadkiem.
(aj/kh)

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5