Napad na pocztę i strzelanina

2023-11-24 08:50:33(ost. akt: 2023-11-24 08:54:29)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Napad na pocztę i strzelanina — to tylko scenariusz ćwiczeń, a policjanci muszą być gotowi na każdą jego wersję. Niewątpliwie ćwiczenia, które organizują, są znakomitą okazją do podnoszenia kwalifikacji i usprawniania procedur. Tym razem scenariusz ćwiczeń zakładał napad na tle rabunkowym na pocztę. Uzbrojeni napastnicy zostali odnalezieni, obezwładnieni i zatrzymani. A jak ta akcja przebiegała?
W środę 22 listopada Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach otrzymał zgłoszenie, że dwaj uzbrojeni mężczyźni chcieli obrabować placówkę Poczty na ul. 11-go Listopada. Po nieudanym napadzie uciekli strzelając.

Chociaż wiadomym było, że to scenariusz ćwiczeń, to kolejno podejmowane decyzje i działania policjantów były w pełni profesjonalne i rzeczywiste. Na miejsce pilnie skierowano policjantów z dwóch partoli.

Policjanci otrzymali informację o konieczności zachowania szczególnej ostrożności z uwagi na uzbrojenie napastników i przystąpili do ich poszukiwania. Pozoranci – też policjanci, nie ułatwiali młodszym stażem kolegom zadania.

Skrzętnie się schowali, przemieszczali i nie chcieli dając się złapać. Przy zatrzymaniu stawiali opór, co wymagało użycia siły, chwytów obezwładniających i kajdanek.
Zadanie zostało wykonane, przestępcy zatrzymani, a co najważniejsze nikt nie został ranny.

Kolejno realizowane etapy pokazały, że policjanci potrafią sprawnie i szybko reagować w sytuacjach kryzysowych.
Źródło: KPP

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5