Bartoszycka młodzież posadziła drzewa w parku

2023-11-22 09:30:00(ost. akt: 2023-11-22 09:35:32)

Autor zdjęcia: Materiały UM Bartoszyce

Bartoszycka młodzież posadziła 31 lip w Parku Elisabeth. Akcję wspierał Zakład Gospodarki Odpadami, pracownicy Wydziału Techniczno-Komunalnego Urzędu Miasta i burmistrz miasta Piotr Petrykowski. W akcji wzięło udział prawie 40 osób.
Jak ważna jest zieleń w miasta wiemy wszyscy. Wiedzą o tym także mieszkańcy Bartoszyc, również ci młodzi i to właśnie uczniowie klas siódmej i ósmej Szkoły Podstawowej nr 4 w Bartoszycach posadzili 31 lip w pobliskim ich placówce Parku Elisabeth. Byli

Akcja odbyła się w czwartek 16 listopada 2023. Nie byłaby możliwa, gdyby nie pomoc Zakładu Gospodarki Odpadami w Bartoszycach. To właśnie pracownicy ZGO udzielili krótkiego instruktażu sadzenia drzewek uczniom i wszystkim chętnym. Młodzież została wyposażona w jednorazowe rękawiczki i szpadle.

I tak przygotowani, podzieleni na zespoły, ruszyli do akcji, wspomagani, jak wspomnieliśmy także przez pracowników Wydziału Techniczno-Komunalnego Urzędu Miasta i burmistrza miasta Piotra Petrykowskiego.

Łącznie w sadzeniu drzewek wzięło udział prawie 40 osób. Tak liczna grupa szybko uporała się z pracą i jak czytamy na portalu Urzędu Miasta: "W niecałe pół godziny do ziemi trafiło 31 sadzonek lipy, a uczniowie za swoją pomoc otrzymali specjalne podziękowania".


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5