Ruszyła akcja OSP Kinkajmy

2023-11-16 08:40:00(ost. akt: 2023-11-16 08:52:51)

Autor zdjęcia: Materiały OSP

Ochotnicza Straż Pożarna w Kinkajmach rozpoczyna akcję promującą noszenie odblasków - "Odblasków noszenie ma duże znaczenie". Pierwsze spotkania z druhami-ochotnikami i wspierającymi ich przedstawicielami Straży Granicznej w Bezledach i w Górowie Iławeckim już się odbyły.
Akcja skierowana jest do dzieci, młodzieży i wszystkich użytkowników dróg publicznych. Podczas jej trwania strażacy z lokalnych OSP będą przeprowadzać pogadanki prewencyjne, na których będą rozdawać bezpłatnie pozyskane wcześniej elementy odblaskowe w szkołach i wśród lokalnej społeczności.

W zależności od grupy wiekowej, strażacy odpowiednio przedstawią zagrożenia i konsekwencje wynikające z braku widoczności na drogach, w szczególności po za terenem zabudowanym.

Celem akcji jest podniesienie świadomości i poprawa bezpieczeństwa wśród wszystkich użytkowników dróg publicznych.

Druhowie OSP Kinkajmy chcą aby w akcję włączyło się możliwie jak najwięcej Ochotniczych Straży Pożarnych tak, by dotrzeć do jak największej liczby ludzi.
— Z naszej strony zapewniamy plakat, krótkie filmiki, wsparcie merytoryczne i pomoc w pozyskiwaniu elementów odblaskowych — deklarują. — Zapraszamy do współpracy firmy i instytucje, które chciałyby wesprzeć akcje odblaskami.

Pierwsze spotkania z druhami-ochotnikami i wspierającymi ich przedstawicielami Straży Granicznej w Bezledach i w Górowie Iławeckim już się odbyły. Odwiedzili Szkołę Podstawową w Kinkajmach.
red.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5