Próbował się zabić. Policjanci odwiedli go od desperackiego kroku

2023-11-08 09:20:37(ost. akt: 2023-11-08 09:28:21)

Autor zdjęcia: Policja Pomorska

Było o mały włos od tragedii. Mężczyzna próbował popełnić samobójstwo. Jego żona w rozpaczy zadzwoniła na policję. Funkcjonariusze szybko zareagowali. Udało się im przekonać mężczyznę, by porzucił swój desperacki plan.
Szybka i zdecydowana reakcja gołdapskich policjantów przyczyniła się do uratowania życie mężczyzny, który chciał odebrać sobie życie. Dzięki profesjonalizmowi funkcjonariuszy nie doszło do tragedii.

W minioną niedzielę 5 listopada 2023r. około godziny 15:00 dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie od kobiety, która rozpaczliwie wołała o pomoc. Zgłaszająca poinformowała, że jej partner zagroził, że odbierze sobie życie.

Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze ruchu drogowego. Mundurowi podczas sprawdzenia terenu posesji odnaleźli mężczyznę na poddaszu i udaremnili jego zamiary.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów oraz profesjonalnie udzielonej pierwszej pomocy nie doszło do tragedii.

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń!

Każda osoba, która zmaga się z trudnymi chwilami, nie potrafi sama sobie pomóc, a tej pomocy potrzebuje, może skorzystać ze wsparcia specjalistów. Nie wstydź się zadzwonić! Są osoby, które czekają na Twój telefon. Nie stawiają diagnozy, nie leczą, bo tego nie da się zrobić przez telefon. Ale wysłuchają, podpowiedzą co robić i udzielą wsparcia. Wytłumaczą też na czym polega np.: leczenie depresji oraz terapia osób z rozpoznaną depresją.

Więcej szczegółów znajdziesz też na stronie: https://zapobiegajmysamobojstwom.pl/, https://pokonackryzys.pl/.
Źródło: KWP

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5