Potrącony podczas wyprzedzania 17-latek nie żyje

2023-11-06 12:53:05(ost. akt: 2023-11-06 13:07:50)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Policja

Trzech kolegów szło poboczem drogi poza terenem zabudowanym. Kierowca busa wyprzedzając samochód osobowy potrącił jednego z nich. Mimo natychmiast podjętej reanimacji nie udało się go uratować. Policjanci poszukują kierowcy wyprzedzanej osobówki.
Zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 5 listopada po godz. 20:00 na trasie Bartoszyce – Kętrzyn w miejscowości Wardomy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 17 – latek w towarzystwie 2 kolegów szedł z Łabędnika do Kinkajm. Grupa szła prawidłową stroną drogi. Do potrącenia doszło podczas manewru wyprzedzania. Kierowca busa marki Opel zjechał na lewy pas ruchu, aby wyprzedzić jadący przed nim samochód osobowy. Niestety w tym miejscu szli poboczem chłopcy i doszło do potrącenia. 48 – letni kierujący oplem powiedział policjantom, że nie widział pieszych, a gdy już ich dostrzegł nie zdołał wyhamować pojazdu. Akcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej rozpoczęli funkcjonariusze służby więziennej, którzy jechali drogą, następnie kontynuowali ją policjanci i ratownicy medyczni. Niestety życia 17-latka nie udało się uratować.

Policjanci kryminalni pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Opel został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. W tej sprawie prowadzone będzie śledztwo, którego zadaniem jest wyjaśnienie wszelkich okoliczności tego tragicznego wypadku.

Kierowca wyprzedzanej osobówki odjechał z miejsca wypadku, dlatego policjanci apelują, aby zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach.

kpp/ok2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5