Kierował walcem mając 1,5 promila

2023-10-24 07:56:29(ost. akt: 2023-10-24 08:01:17)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Arch. GO

Niedawno pisaliśmy o mężczyźnie, który przyszedł do pracy pod wpływem alkoholu i teraz grozi mu grzywna lub areszt. W innym zakładzie pracy wydarzyła się podobna sytuacja, z tym, że 64-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu i wsiadł za kierownicę walca drogowego.
W piątek, 20 października kierownik robót drogowych na drodze krajowej nr 57 wezwał policjantów z prośbą o sprawdzenie trzeźwości jednego z pracowników. Policjanci zastali go śpiącego w szoferce walca drogowego. Okazało się, że 64 - latek przed interwencją jeździł walcem po drodze publicznej. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mieszkańca powiatu leżajskiego.

Mężczyznę czeka odpowiedzialność za wykroczenie podejmowania czynności zawodowych w stanie po użyciu alkoholu, za które grozi kara aresztu bądź grzywny. Znacznie surowsze konsekwencje czekają go za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za które kodeks karny przewiduję nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Kolejną karą za to przewinienie jest obowiązkowe świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł i zakaz kierowania na okres co najmniej 3 lat.

kpp/tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5