Pasowanie to moment, który zostaje w pamięci [zdjęcia]

2023-10-20 08:10:22(ost. akt: 2023-10-20 08:22:54)

Autor zdjęcia: Fot. materiały szkoły

Pasowanie na ucznia pierwszej klasy to moment, który zostaje w pamięci nie tylko dzieci, ale i ich rodziców i dziadków. W październiku obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, ale i czas uroczystości przyjmowania dzieci w poczet uczniów. Dzisiaj Edyta Charytoniak-Piskorz pisze o takim święcie, które odbyło się w Szkole Podstawowej im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach.
Ślubowanie to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia. W naszej szkole tegoroczne pasowanie na ucznia świętowaliśmy 17 października razem z 250. rocznicą uchwalenia Komisji Edukacji Narodowej.

Obok Pani dyrektor Jadwigi Bloch, na uroczystości pojawili się zaproszeni goście: Wójt Gminy Bartoszyce, Pan Andrzej Dycha, przedstawiciel Straży Granicznej w Bezledach, major Grzegorz Sipko, kapitan Damian Łazurkiewicz, który reprezentował dowódcę 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej płk. dpl. Tomasza Biedziaka oraz przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Kamila Choszcz.

W pierwszej części uroczystości Pani dyrektor Jadwiga Bloch, tradycyjnie podziękowała wszystkim nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły oraz złożyła serdeczne życzenia. Na scenę zostali zaproszeni wyróżnieni nauczyciele i pracownicy szkoły, którzy otrzymali nagrodę Pani dyrektor. Kolejnym punktem wydarzeń było wręczenie Nagrody Wójta Gminy Bartoszyce.

Po części związanej z Dniem Edukacji Narodowej nastąpiło uroczyste wprowadzenie na scenę uczniów klasy pierwszej przez starszych kolegów z siódmej i ósmej klasy. To właśnie Wójt Gminy Bartoszyce, Pan Andrzej Dycha dokonał pasowania dzieci oraz wręczył im prezenty. Uroczystość zwieńczył program artystyczny, który został przygotowany przez uczniów pierwszej klasy.
Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za przybycie oraz telewizji Bart-Sat, która relacjonowała to ważne dla nas wydarzenie.
Edyta Charytoniak-Piskorz


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5