Dwóch 22-latków zatrzymanych z narkotykami

2023-10-18 13:10:25(ost. akt: 2023-10-18 13:37:16)

Autor zdjęcia: kpp

Młodzi mężczyźni na widok patrolu zaczęli się nerwowo zachowywać. Policjanci zdecydowali się ich wylegitymować. Podczas kontroli ujawniono ponad 140 gramów narkotyków - suszu roślinnego oraz innych nielegalnych substancji.
Zdarzenie miało miejsce wczoraj, 17 października około godziny 20. Policjanci z Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim podczas patrolu zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy widząc radiowóz zaczęli się nerwowo zachowywać. Mundurowi postanowili zatrzymać ich do kontroli. Mieszkańcy Górowa Iławeckiego posiadali zawiniątka, których wygląd i zapach sugerował, że są to narkotyki. Policjanci zatrzymali dwóch 22 – latków. Jeden z nich miał nieznaczną ilość suszu roślinnego, kolejny prawie 140 gramów różnych środków. Badanie ujawnionych substancji wskazało, że jest to marihuana, amfetamina i psychodeliczna substancja psychoaktywna o nazwie 2C – B.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnych celi. Dziś, 18 października zostali przesłuchani.

Zabezpieczone substancje zostaną przesłane do laboratorium kryminalistycznego, gdzie zostaną poddane analizie. Policjanci wrócą do tej sprawy po otrzymaniu wyników ekspertyzy. Posiadanie narkotyków to przestępstwo, za które zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

kpp/tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5