Nie mógł się pogodzić z odejściem partnerki. Trafił do aresztu za jej nękanie

2023-10-18 11:17:55(ost. akt: 2023-10-18 11:22:39)

Autor zdjęcia: Materiały KWP Olsztyn

Mężczyzna, który tak nie potrafił pogodzić się z odejściem partnerki, że zaczął ją nękać. Zachowanie mężczyzny stało się uciążliwe do tego stopnia, iż koniecznym było zatrzymanie "zakochanego" mężczyzny w policyjnym areszcie.
W piątek 13 października Sąd Rejonowy w Ostródzie przychylił się do wniosku policjantów i prokuratury, który dotyczył zastosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 39-letniego mieszkańca Olsztyna.

Mężczyzna nie potrafił pogodzić się z zakończeniem relacji przez jego partnerkę. W okresie ostatnich kilku miesięcy w sposób uporczywy nękał 42-letnią mieszkankę Ostródy poprzez wysyłanie kilkudziesięciu wiadomości dziennie o treści odbiegającej od ogólnie przyjętych norm. Ponadto nachodził ją w miejscu pracy i kierował bezprawne groźby.

Jego zachowanie wzbudziło w niej poczucie zagrożenia o czym poinformowała ostródzkich kryminalnych. Zebrany w sprawie materiał dowodowy był na tyle poważny, że policjanci wraz z prokuraturą wystąpili o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Sąd przychylił się do wniosku i odizolował mężczyznę na okres najbliższych trzech miesięcy. W toku prowadzonych czynności okazało się, że w przeszłości za podobny czyn mężczyzna odbywał karę pozbawienia wolności.
Oznacza to, że tym razem ewentualna kara będzie zaostrzona. Olsztynianin działał w warunkach tzw. recydywy.
(mp/rj)

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5