Skradzione kluczyki policjanci znaleźli wśród zabawek. Sprawcą okazał się dziewięciolatek

2023-10-09 09:31:59(ost. akt: 2023-10-09 09:51:17)

Autor zdjęcia: Materiały KWP Olsztyn

Mężczyzna zaparkował swoje auto pod jednym ze sklepów i poszedł na zakupy. Kluczyki zostawił w stacyjce. Kiedy wrócił, okazało się że zniknęły. Kto był sprawcą zaboru kluczyków od auta? Policjanci szybko to wyjaśnili.
Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Dywitach wyjaśnili okoliczności kradzieży kluczyków do pojazdu, do której doszło w ubiegły wtorek 3 października. Z relacji zgłaszającego wynikało, że tego dnia zaparkował swoje auto pod jednym ze sklepów na terenie gminy Dywity. Mężczyzna pozostawił w stacyjce kluczyki i poszedł na zakupy.

Po kilku minutach, gdy wrócił do pojazdu, zorientował się, że ktoś zabrał kluczyki do auta. Mężczyzna początkowo myślał, że padł ofiarą żartownisia. Jednak po chwili zrozumiał, że kluczyki zostały skradzione.

Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Na nagraniu widać jak do zaparkowanego pojazdu podchodzi mały chłopiec, który zabiera kluczyki, a następnie ucieka do innego pojazdu i po chwili odjeżdża w nieznanym kierunku.

Policjanci szybko ustalili właściciela auta, które odnaleźli na terenie Olsztyna. Na posesji funkcjonariusze zastali opiekuna oraz 9-letniego chłopca, a także… poszukiwane kluczyki do pojazdu.

Okazało się, że chłopiec wykorzystując nieuwagę mamy zabrał kluczyki, którymi chciał się pobawić w piaskownicy.

Ostatecznie kluczyki wróciły do właściciela, a o sytuacji zostanie powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich, gdzie trafią zgromadzone przez policjantów materiały dotyczące demoralizacji nieletniego.

POLICJA PRZYPOMINA

To na nas dorosłych ciąży obowiązek sprawowania właściwej opieki nad najmłodszymi i dawania im dobrych przykładów. Rozmawiajmy z naszymi dziećmi na temat zagrożeń jakie mogą je spotkać w codziennym życiu a także przekazujmy im właściwe wzorce zachowań. To my w pierwszej kolejności jesteśmy odpowiedzialni za swoje mienie. Chrońmy je, zabezpieczajmy tak, aby nie wpadło w niepożądane ręce i nie stało się łupem złodziei.
Źródło: KWP

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5