Kradł pieniądze... działkowcom

2023-10-06 10:54:34(ost. akt: 2023-10-06 10:59:50)

Autor zdjęcia: PAP

28-latek jeździł rowerem po ogródkach działkowych i szukał okazji do kradzieży pieniędzy. Już usłyszał siedem zarzutów. Ponieważ działał w warunkach tzw. recydywy, czyli powrotu do przestępstwa. Grozi mu wyższa kara.
W sierpniu i wrześniu br. doszło do kilku kradzieży pieniędzy na terenie ogródków działkowych w Ełku. Sprawca wykorzystywał nieobecność lub nieuwagę działkowiczów i kradł zostawione przez nich pieniądze.

Wizerunek mężczyzny został utrwalony na monitoringu i dzięki temu policjant dochodzeniowo-śledczy z Ełku 3 października skojarzył i rozpoznał na ulicy w przechodniu tego mężczyznę.

28-latek został zatrzymany. Jak wskazują ustalenia policjantów, mężczyzna przyjeżdżał do Ełku z Giżycka. Jeździł rowerem po ogródkach działkowych i wyszukiwał okazji do kradzieży pieniędzy. I niestety, gdy trafiała się okazja, nie wahał się z niej skorzystać. Ukradł łącznie blisko 3.500 złotych.

Usłyszał zarzuty 7 kradzieży. Podejrzany działał w warunkach tzw. recydywy, czyli powrotu do przestępstwa. Grozi mu wyższa kara. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny.
Źródło: KWP

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5