Tylko jeden punkt Cresovii

2023-09-18 10:22:43(ost. akt: 2023-09-18 10:25:43)
Błękitni - Łyna 3:0

Autor zdjęcia: Wiesław Nosowicz

PIŁKA NOŻNA\\\ Trzy zespoły z powiatu bartoszyckiego, które rywalizują w okręgówce, tym razem w sumie zdobyły zaledwie jeden punkt.
W 7. kolejce grupy pierwszej rozegrano mecz, który przejdzie do historii klubu Naki. Po 33 minutach w Jezioranach młodzi olsztynianie przegrywali już 0:3, a do przerwy gospodarze powinni prowadzić 5:0, bo zmarnowali rzut karny i stuprocentową sytuację. Co w tej sytuacji mogło zmienić kolejne 45 minut? Okazało się, że wszystko, bo w drugiej połowie goście zdobyli sześć goli! W mediach społecznościowych Naki ten mecz podsumowano krótko: „Piękna sprawa, niech żyje młodość”.
Z innych wyników warto zwrócić uwagę na kolejną już porażkę Victorii - wicemistrz poprzedniego sezonu, który dopiero w barażach przegrał walkę o awans do IV ligi, w siedmiu meczach zdobył zaledwie siedem punktów! Dla porównania rok temu na tym samym etapie rozgrywek bartoszyczanie mieli 18 punktów i bilans bramkowy 20:3!
Zbigniew Marczuk, który objął zespół po Pawle Miłoszewskim, przed sezonem obiecywał walkę o najwyższe cele, jednak jak tak dalej pójdzie, to tym „najwyższym celem” będzie jedynie utrzymanie w okręgówce.
Po siódmej kolejce mieszane uczucia bez wątpienia ma Mateusz Wierzbowski, szkoleniowiec beniaminka z Górowa Iławeckiego. Z jednej strony remis z mocnymi Korszami przed meczem wziąłby pewnie w ciemno, ale z drugiej strony jednak po podziale punktów na pewno odczuwa spory niedosyt, bo jego podopieczni po 22 minutach prowadzili 2:0.
Na koniec ciekawostka. Otóż w meczu Warmia - Pisa przeciwko sobie zagrali dwaj bracia: Adam jest grającym trenerem Warmii, natomiast Paweł zdobył zwycięską bramkę dla zespołu z Barczewa.

* Cresovia Górowo Iławeckie - MKS Korsze 2:2 (2:0)
1:0, 2:0 - Staszewski (19, 22), 2:1 - Trafarski (29), 2:2 - Rzeźnik (43)

* Orlęta Reszel - Victoria Bartoszyce 3:0 (1:0)
1:0 - Romańczuk (30), 2:0 - Kulesza (78), 3:0 - Luchowski (90+4)

* Błękitni Pasym - Łyna Sępopol 3:0 (1:0)
1:0 - Maćkowiak (25), 2:0 - Żubrowski (90+1), 3:0 - Nosowicz (90+5)

* Gwardia Szczytno - GKS Stawiguda 1:2 (1:0)
1:0 - Balcerzak (1:0), 1:1, 1:2 - Różowicz (55, 80)

* Czarni Olecko - Vęgoria Węgorzewo 1:1 (0:0)
0:1 - (55), 1:1 - Tusznio (70)

* Warmia Olsztyn - Pisa Barczewo 1:2 (1:0)
1:0 - Zimowski (18), 1:1 - Kulas (58 samob.), 1:2 - Kapusta (80)

* Wilczek Wilkowo - Śniardwy Orzysz 1:1 (1:1)
0:1 - Bińczak (20), 1:1 - Książek (28)

* MKS Jeziorany - Naki Olsztyn 3:6 (3:0)
1:0, 2:0 - Marceli Kowalski (6, 15), 3:0 - Hernik (33), 3:1 - Osowski (46), 3:2 - Zwierzyński (56), 3:3 - Miłosz Kowalski (57), 3:4 - Samoraj (60), 3:5, 3:6 - Zwierzyński (80, 89)