Aby droga do szkoły była bezpieczna

2023-09-15 08:02:37(ost. akt: 2023-09-15 08:05:53)

Autor zdjęcia: kpp

Wrzesień, to czas powrotu dzieci do szkoły. To również czas intensywnego przypominania dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego policjanci, głównie dzielnicowi goszczą w szkołach i spędzają czas na rozmowach z dziećmi o ich bezpieczeństwie na drodze.
W czwartek, 14 września dzielnicowa z Posterunku Policji w Bezledach wraz z policjantką z Bartoszyc w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”, odwiedziły dziećmi z przedszkola, oddziału „0” oraz klas I-III Szkoły Podstawowej w Żydowie. Tematem rozmów były zasady bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły i powrotu do domu. Po wysłuchaniu wierszyka pt. „Świeć przykładem” ze zbioru wierszyków profilaktycznych pt. „Na ratunek Poli”, którego bohaterką jest niesforna Pola, dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowach na temat ich bezpieczeństwa na drodze.

Potrafiły wskazać, którą stroną drogi należy się poruszać, w jakich miejscach możemy bezpiecznie przechodzić przez drogę i jakich zasad wówczas przestrzegać. Dzieci dostały odblaski i dowiedziały się, jak ważne jest noszenie ich w widocznym miejscu.

Policjantki przypomniały, że zawsze powinny słuchać rodziców oraz opiekunów i dbać o to, co mają najcenniejsze, czyli własne życie.

To nie jedyne spotkanie w ostatnich dniach. We wrześniu stałym elementem służbowego dnia dzielnicowych są wizyty w szkołach i przedszkolach. Policjanci starają się dotrzeć do każdej placówki, aby wszystkim dzieciom przypomnieć jak ważne jest przestrzeganie reguł bezpieczeństwa w czasie drogi do szkoły i do domu. Policjanci zawsze są serdecznie witani, dzieci lubią ich wizyty i aktywnie uczestniczą w rozmowach.

kpp/tom2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5