Kolejny punkt Cresovii

2023-09-11 10:01:52(ost. akt: 2023-09-11 10:04:18)

Autor zdjęcia: facebook/Victoria

PIŁKA NOŻNA\\\ Porażka Łyny oraz remisy Victorii i Cresovii - tak w skrócie wyglądała 6. kolejka okręgówki.
Rewelacyjnie zaczęliśmy, bo już w drugiej minucie objęliśmy prowadzenie, a potem mieliśmy jeszcze jedną setką - o meczu z Gwardią Szczytno opowiada Zbigniew Marczuk, trener Victorii Bartoszyce. - Niestety, okazję zmarnowaliśmy, a po przerwie nasza gra siadła, w efekcie napędziliśmy gości, którzy poczuli, że mogą powalczyć o coś więcej niż o jednobramkową porażkę. No i w 64. minucie straciliśmy piłkę podczas wyprowadzania akcji, rywale ruszyli z szybką kontrą, poszło dośrodkowanie wzdłuż linii bramkowej, jeden z piłkarzy Gwardii uprzedził naszych obrońców i z bliskiej odległości doprowadził do remisu - dodaje na koniec szkoleniowiec Victorii.
A skoro jesteśmy przy powiecie bartoszyckim, to kolejny dobry występ zaliczył beniaminek z Górowa Iławeckiego. Tym razem podopieczni trenera Mateusza Wierzbowskiego wywieźli bezbramkowy remis ze Stawigudy. W poprzednich trzech meczach na swoim stadionie gospodarze odnieśli trzy zwycięstwa, jednak w sobotę musieli podzielić się punktami z osłabioną Cresovią. Goście zagrali bez kilku podstawowych graczy, a część z tych, którzy pojechali do Stawigudy, miała w nogach udział w turnieju służb mundurowych.
Z innych wyników zwracają uwagę wysokie zwycięstwa Korsz, Błękitnych i przede wszystkim Pisy, która udzieliła srogiej lekcji futbolu młodym graczom Naki.

* MKS Korsze - Wilczek Wilkowo 5:0 (2:0)
1:0, 2:0 - Piotr Sawicki (27, 30), 3:0 - Paweł Sawicki (65), 4:0 - Piotr Sawicki (68), 5:0 - Przygoda (83)

* Śniardwy Orzysz - Warmia Olsztyn 2:1 (1:0)
1:0 - Jabłoński (24), 2:0 - Bińczak (46), 2:1 - Krzywicki (50)

* Pisa Primavera Barczewo - Naki Olsztyn 8:1 (5:0)

* MKS Jeziorany - Błękitni Pasym 1:6 (0:4)
0:1 - Nosowicz (7), 0:2 - Konopka (12), 0:3 - Król (16), 0:4 - Maćkowiak (32), 0:5 - Świercz (62), 0:6 - Król (70), 1:6 - Kuształa (78)

* Łyna Sępopol - Czarni Olecko 0:3 (0:0)

* Vęgoria Węgorzewo - Orlęta Reszel 3:5 (2:4)
0:1 - Suszyński (9), 1:1 - Patyra (24), 2:1 - Galiniewski (30), 2:2 - Luchowski (34), 2:3, 2:4 - Romańczuk (41, 45+2), 3:4 - Galiniewski (72), 3:5 - Luchowski (90+1)

* Victoria Bartoszyce - Gwardia Szczytno 1:1 (1:0)
1:0 - Kudlicki (2), 1:1 - Zaborowski (64)

* GKS Stawiguda - Cresovia Górowo Ił. 0:0