Trwa akcja "Zwalniaj przy szkołach"

2023-09-07 07:00:00(ost. akt: 2023-09-07 07:23:24)

Autor zdjęcia: Materiały Policji

Rozpoczął się rok szkolny. W pobliżu placówek oświatowo-wychowawczych, należy spodziewać się większego ruchu pojazdów oraz pieszych. Policja rozpoczęła akcję "Zwalniaj przy szkołach".
W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, w okresie od 4 do 30 września br., Policja wspólnie z firmą Neptis S.A. - operatorem aplikacji Yanosik oraz firmą Screen Network S.A., dysponującą ekranami LED rozmieszczonymi na terenie całego kraju będzie prowadziła akcję pod nazwą "Zwalniaj przy szkołach".

Aby dotrzeć z przekazem akcji do jak największej liczby kierujących, komunikaty i informacje publikowane będą także na stronach internetowych i w mediach społecznościowych zarówno Policji, jak i partnerów prowadzonych działań.

W aplikacji Yanosik użytkownicy otrzymają banner akcji oraz komunikat zachęcający do zwolnienia/redukcji prędkości jazdy w pobliżu szkół i placówek oświatowych oraz zachowania ostrożności.

Kierujący powinni mieć na uwadze, że po wakacjach, dzieci mają często rozproszoną uwagę i nie zawsze przestrzegają zasad ruchu drogowego. Tym bardziej przejeżdżając w pobliżu szkół powinni być skupieni, obserwować drogę i jej otoczenie oraz przestrzegać hasła akcji: "Zwalniaj przy szkołach".

Będzie o tym przypominał spot emitowany na ekranach rozmieszczonych m.in. przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych.
(BRD KGP)


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5