Oddał honorowo już 27 litrów krwi

2023-08-16 15:40:00(ost. akt: 2023-08-16 15:51:33)
Bartoszycki policjant w czasie służby

Bartoszycki policjant w czasie służby

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Cieszymy się z każdego dobrego przykładu, który możemy opublikować na łamach Gońca Bartoszyckiego. Jednym z nich jest postawa bartoszyckiego policjanta st. sierż. Patryka Rutkowskiego, który od lat jest honorowym dawcą krwi. Oddał jej już 27 litrów.
Pośród policjantów nie brakuje tych, którzy są honorowymi dawcami krwi i dzielą się z innymi tym najcenniejszym darem. Jednym z nich jest st. sierż. Patryk Rutkowski, który oddał już 27 litrów tego cennego leku. Jak sam przyznaje, nie robi tego dla medali czy odznaczeń, ale po prostu by pomagać.

W ogniwie patrolowo–interwencyjnym Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach st. sierż. Patryk Rutkowski pełni służbę już od pięciu lat. Jak się okazuje, służba w policji to nie jedyne miejsce, gdzie realizuje potrzebę pomocy innym. Jak tylko osiągnął pełnoletniość, skierował swoje kroki do Centrum Krwiodawstwa i odwiedza to miejsce regularnie.

St. sierż. Patryk Rutkowski przyznaje, że: „Przed pełnoletniością czekałem na możliwość oddawania krwi i myślałem tylko o tym, czy będę mógł zostać dawcą. Szczęśliwie, okazało się, że tak. Od zawsze miałem potrzebę pomagania innym. Krwi nie można wyprodukować, a skoro jestem zdrowy i mogę się nią podzielić, dlaczego miałbym tego nie robić? A, że oddawanie krwi wchodzi w krew, to tak się złożyło, że oddałem jej już 27 litrów i na tym nie zamierzam poprzestać. Krew ratuje ludzkie życie i zdrowie, nawet jednorazowe oddanie krwi może uratować trzy ludzkie istnienia. Zachęcam każdego, kto tylko może, aby oddawał krew, zawsze jest dobry czas, aby zacząć. Oddaj Krew – Uratuj Życie!".
Gratulujemy.
Źródło: KPP

St. sierż. Patryk Rutkowski awansowany podczas obchodów Święta Policji
Fot. Materiały KPP

St. sierż. Patryk Rutkowski awansowany podczas obchodów Święta Policji

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mieszkaniec #3110639 16 sie 2023 19:15

    Brawo. Ja też pracuję w służbach mundurowych i też oddaje krew. Oddałem już ok. 42 litry i będę oddawał dalej.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5