Strażacy mają nowy wóz

2023-08-09 08:40:00(ost. akt: 2023-08-09 08:47:13)

Autor zdjęcia: Materiały wiceministra Andrzeja Śliwki

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach ma nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 5/32. Natomiast używany do tej przez nich ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 5/32 z 2010 roku trafił do OSP w Sępopolu.

Uroczystości przekazania samochodów odbyły się 2 sierpnia 2023 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Bartoszycach oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Sępopolu.
Na przekazaniu tych pojazdów pożarniczych, jak czytamy na stronie internetowej KP PSP w Bartoszycach byli obecni: strażacy z KP PSP w Bartoszycach, WSP 20.

Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej, druhowie z terenu gminy Sępopol, a także zaproszeni goście, wśród których znaleźli się m.in.: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka, Zastępca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Adam Jastrzębski, Radny Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marcin Kazimierczuk, Burmistrz Bisztynka Marek Dominiak, Członek Zarządu i Rady Powiatu Bartoszyckiego Marcin Matejunas, i Kierownik BBiZK w Starostwie Powiatowym w Bartoszycach Sebastian Bogdan. Byli także duchowni Proboszcz Parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Bartoszycach ks. Jerzy Olechnowicz oraz Proboszcz Parafii św. Michała Archanioła w Sępopolu ks. Marek Dzięgielewski.

Jak wspomnieliśmy do bartoszyckiej jednostki trafił nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 5/32, który kupiono z projektu pn. „Usprawnianie systemu ratownictwa na drogach – etap V”. Wartość nowego pojazdu to 1.596.540 złotych. Natomiast ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 5/32 z 2010 r., który dotychczas pełnił służbę w bartoszyckim podziale bojowym, został przekazany Ochotniczej Straży Pożarnej w Sępopolu.

"A już w najbliższych miesiącach ochotnicy z Sępopola otrzymają zupełnie nowy, średni wóz bojowy, którego zakup jest możliwy dzięki ogromnemu dofinansowaniu rządowemu. Cieszę się, że Druhny i Druhowie dysponują coraz to lepszym sprzętem. Wszystkim życzę tyle samo powrotów, co wyjazdów i jak najspokojniejszej służby" — napisał na swoim profili Facebook obecny na uroczystości wiceminister Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka.
Źródło: KP PSP

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5