Groził kobiecie i rzucał w nią kradzionymi chipsami

2023-08-03 13:48:02(ost. akt: 2023-08-03 14:05:28)

Autor zdjęcia: kpp

Agresywny, pijany i wulgarny 34 – latek wszedł do sklepu i zabrał z niego przekąski, po czym nie reagując na prośby o zapłatę wyszedł. Właścicielka sklepu zatrzymała go na zewnątrz. Szarpał ją i groził pozbawieniem życia.
Zdarzenie miało miejsce w środę, 2 sierpnia na ulicy Kętrzyńskiej w Bartoszycach. 34 – letni mężczyzna wszedł do sklepu spożywczego, zabrał z półki przekąski i ostentacyjnie, nie reagując na polecenie rozliczenia się za towar, wyszedł z dyskontu. Zatrzymała go właścicielka sklepu. Agresor rzucał w nią kradzionymi chipsami, obrażał i wyzywał, a do tego - w pewnym momencie oblał kradzionym ketchupem zaparkowany samochód. Nie uspokoił się nawet w obecności policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali agresora. Kryminalni przesłuchali świadków zajścia i przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonej 38 – latki.

Dziś, 4 sierpnia mężczyzna usłyszał zarzut gróźb karalnych i znieważenia właścicielki sklepu przy wskazaniu, że popełnione przez niego czyny miały charakter chuligański. Mężczyzna przyznał się i złożył wyjaśnienia. Prokurator zdecydował o zakazie zbliżania się 34 – latka do pokrzywdzonej kobiety. Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Mieszkaniec Bartoszyc poniesie też konsekwencje wykroczenia kradzieży sklepowej, za co grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności bądź aresztu.

kpp/tom

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5