Potracił 12-latkę na przejściu i odjechał. Policja szuka świadków

2023-08-01 12:06:11(ost. akt: 2023-08-01 12:12:50)

Autor zdjęcia: policja

Dziewczynka ma złamaną rękę, a sprawca odjechał. Trwa dochodzenie i poszukiwanie mężczyzny kierującego samochodem osobowym. Sytuacja miała miejsce w Sępopolu.
W piątek, 28 lipca policjanci zostali poinformowani, że dzień wcześniej (czwartek 27 lipca około godz. 15:00), w Sępopolu na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i 11-go Listopada doszło do potrącenia 12 – letniej rowerzystki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca potrącił nastolatkę, która po uprzednim zatrzymaniu się przed przejściem dla pieszych wjechała rowerem na pasy. Kierowca miał zapytać dziewczynę, czy nic jej nie jest, a następnie odjechać z miejsca zdarzenia. Dziecko zaraz po zdarzeniu nie było w stanie określić swojego stanu zdrowia, dlatego zawsze przy tego rodzaju zdarzeniach potrzebne jest konieczność powiadomienia służb. Nastolatka wróciła do domu, a wieczorem trafiła na SOR z uwagi na bój ręki, która okazała się złamana.

Policjanci ustalili część świadków i wykonują czynności zmierzające do ustalenia szczegółowego przebiegu zdarzenia. Policjanci proszą świadków o kontakt pod nr tel. 47 732 12 65.

Uwaga!

Każdy rowerzysta musi znać przepisy ruchu drogowego, aby wiedzieć jak musi zachowywać się na drodze. Wykroczenie, które najczęściej popełniają cykliści to jazda rowerem po chodniku przeznaczonym dla pieszych i przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych. Częstym widokiem są rowerzyści jadący obok siebie, czy też rowerzyści niekorzystający ze ścieżki rowerowej, która biegnie wzdłuż ulicy, którą się poruszają.

kpp/tom2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5