W Górowie na przejściu potrącono seniorkę

2023-07-27 12:24:16(ost. akt: 2023-07-27 12:29:43)

Autor zdjęcia: kpp

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. 72 - latka może mówić o dużym szczęściu - skończyło się tylko na ogólnych potłuczeniach. Kierowca stracił prawo jazdy.
Sytuacja miała miejsce w środę, 26 lipca po godz. 10:00 na ul. Kościuszki w Górowie Iławeckim. 46 – latek jadący oplem combo potrącił kobietę przechodzącą przez jezdnię. Mężczyzna był trzeźwy. Tłumaczył, że nie zauważył pieszej. Był przejęty całą sytuacją i nie kwestionował swojej winny. Kobieta została przewieziona karetką pogotowia do szpitala w Bartoszycach. Policjanci zabezpieczyli opla na parkingu strzeżonym i wykonali oględziny miejsca zdarzenia. 72 - latka nie odniosła poważnych obrażeń.

Z uwagi na charakter tego zdarzenia, policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy 46 – latka, mieszkańca Gminy Górowo Iławeckie. Decyzję, co do dalszego okresu zatrzymania dokumentu podejmie sąd.

Zdarzenie to było kolizją drogową skutkującą naruszeniem czynności narządów ciała. Zgodnie z art. 86§1a Kodeksu Wykroczeń, sprawca takiego zdarzenia podlega karze grzywny w wysokości nie mniejszej niż 1500 zł. Wykroczenie to wiąże się też z aż 12 pkt. karnymi.

Uwaga!

Rejony przejść dla pieszych, to miejsca szczególne, dlatego wymagają szczególnej uwagi. Zbliżając się do przejścia dla pieszych kierowcy powinni zwolnic, obserwować jego rejon i zatrzymać się widząc pieszego idącego po przejściu lub chcącego wejść na przejście.

kpp/tom

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5