Święto Policji w Bartoszycach [zdjęcia]

2023-07-25 11:32:47(ost. akt: 2023-07-25 11:38:18)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

W piątek 21 lipca na Placu Konstytucji 3-go Maja w Bartoszycach odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policji. Była to okazja do wręczenia naszym policjantom odznaczeń i awansów na wyższe stopnie.
Lipiec dla Polskiej Policji jest czasem wyjątkowym. W tym okresie policjanci i pracownicy Policji obchodzą swoje święto. Choć oficjalnie Święto Policji przypada 24 lipca, bartoszyccy policjanci świętowali kilka dni wcześniej. Data rokrocznie obchodzonego Święta Policji nawiązuje do historii formacji.

O jej powstaniu zdecydował Sejm Ustawodawczy, uchwalając 24 lipca 1919 r. Ustawę o Policji Państwowej. Ceremonia, zawsze jest bardzo podniosła.

W czasie Uroczystego Apelu bartoszyccy policjanci z rąk nadinsp. Tomasza Klimka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie odebrali odznaczenia i awanse na wyższe stopnie.

Obchodom towarzyszył pokaz policyjnego sprzętu, była to też znakomita okazja do promocji zwodu policjanta. Uroczystość zgromadziła dużą liczbę mieszkańców powiatu, a dzieci ucieszyła wizyta Sierżanta Bobra.

W piątek 21 lipca w południe na Placu Konstytucji 3-go Maja w Bartoszycach odbył się uroczysty apel z okazji 104. rocznicy powołania Policji Państwowej.
W podniosłej atmosferze na oczach mieszkańców powiatu i wielu znamienitych gości, policjanci odebrali odznaczenia i awanse na wyższe stopnie.

W tym roku Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant” uhonorowano dwóch policjantów. Odznaka nadawana jest funkcjonariuszom w uznaniu szczególnych osiągnięć służbowych i zasług, poprzez które przysłużyli się do utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego, a także ochrony ludzi.

Odznaczenie wręczył nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie. Policjanci z rąk nadinsp. Tomasza Klimka i insp. Przemysława Fiertka Komendanta Powiatowego Policji w Bartoszycach odebrali akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Z okazji Święta Policji w 2023 roku: na stopień starszego aspiranta policji awansowało 5 policjantów, na stopień aspiranta policji awansowanych zostało 5 policjantów, na stopień sierżanta sztabowego policji awansowanych zostało 2 policjantów, na stopień starszego sierżanta policji awansowanych zostało 8 policjantów i na stopień starszego posterunkowego policji awansowanych zostało 5 policjantów.

Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek w swoim wystąpieniu wyraził zadowolenie z możliwości świętowania w licznym gronie przybyłych gości.

Na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Bartoszycach odpowiedział Wicemarszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Pan Miron Sycz oraz wszyscy przedstawiciele miejscowych samorządów.

Na obchodach nie zabrakło przedstawicieli służb mundurowych i instytucji, z którymi, na co dzień współpracują bartoszyccy policjanci. Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek podziękował policjantom za ich ofiarną służbę, a ich rodzinom za wsparcie i wyrozumiałość.
Po oficjalnej części uroczystości był czas na odwiedzenie stoiska profilaktycznego i obejrzenie policyjnego sprzętu.
Źródło: KPP2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5