Policjanci z Bartoszyc na trzecim miejscu w województwie [zdjęcia]

2023-07-21 15:50:05(ost. akt: 2023-07-21 16:00:03)

Autor zdjęcia: wm.policja.gov.pl

Sierż. Radosław Komajda i post. Michał Kosakowski z Komendy Miejskiej Policji w Bartoszycach zajęli trzecie miejsce podczas wojewódzkich eliminacji XXVII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”.
Na terenie Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie odbyły się wojewódzkie eliminacje XXVII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”.

Najlepszymi policjantami komórek patrolowo–interwencyjnych województwa warmińsko-mazurskiego okazali się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie. Drugie miejsce zajęli funkcjonariusze z Nowego Miasta Lubawskiego. Bartoszyccy policjanci znaleźli się na trzecim miejscu.

Rywalizacja odbyła się w poniedziałek 17 lipca 2023. Jak czytamy na stronie Policji Warmińsko-Mazurskiej, tego dnia "w atmosferze współzawodnictwa w ramach odbywających się zawodów zmagali się funkcjonariusze ze wszystkich komend miejskich i powiatowych Policji województwa warmińsko-mazurskiego.

W turnieju uczestniczyło w sumie 38 policjantów (19 par patrolowych). W drodze do finału uczestnicy brali udział w czterech konkurencjach: test wiedzy zawodowej, sprawdzian sprawności fizycznej oraz sprawdzian wyszkolenia strzeleckiego.

Zwycięzcy otrzymali z rąk insp. Arkadiusza Sylwestrzaka I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie oraz asp. szt. Piotra Krupińskiego przedstawiciela NSZZP Policjantów w Olsztynie dyplomy okolicznościowe, pamiątkowe puchary, statuetki oraz nagrody finansowe Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

Dwa najlepsze patrole, tj. z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie oraz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim reprezentować będą województwo warmińsko-mazurskie w zawodach finałowych, które odbędą się w dniach od 13 do 15 września 2023 r. w Szkole Policji w Słupsku.
Źródło: Policja

WYNIKI

I miejsce
sierż. Daniel Filipiak
sierż. Sebastian Archacki
z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie

II miejsce
st. sierż. Maciej Klonowski
st. post. Bartosz Witkowski
z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim

III miejsce zajęli:
sierż. Radosław Komajda
post. Michał Kosakowski
z Komendy Miejskiej Policji w Bartoszycach


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5