Insp. Przemysław Fiertek wśród wyróżnionych odznaką „Za zasługi dla więziennictwa”

2023-07-13 09:54:49(ost. akt: 2023-07-13 10:04:08)

Autor zdjęcia: wm.policja.gov.pl

Insp. Przemysław Fiertek Komendant Powiatowy Policji w Bartoszycach znalazł się wśród wyróżnionych odznaką „Za zasługi dla więziennictwa”. Wręczono mu ją podczas Wojewódzkiego Święta Służby Więziennej.
Uroczysty apel, defilada, wręczenie odznaczeń, awansów służbowych, a także festyn profilaktyczny i pokaz sprzętu służbowego - tak wyglądały Wojewódzkie Obchody Święta Służby Więziennej olsztyńskiej Służby Więziennej 10 lipca na Placu Ratuszowym w Barczewie.

Poprzedzone zostały uroczystą mszą świętą w Parafii św. Anny w Barczewie. W trakcie uroczystości wręczono cztery srebrne odznaki „Za zasługi dla więziennictwa”. Wśród odznaczonych znalazł się insp. Przemysław Fiertek Komendant Powiatowy Policji w Bartoszycach.

Odznaka, o której mowa, może być nadawana funkcjonariuszom lub pracownikom wyróżniającym się szczególnymi osiągnięciami w służbie lub pracy. Może być nadawana także innym osobom.

Funkcjonariusze Policji regularnie i aktywnie uczestniczą w ćwiczeniach obronnych prowadzonych w zakładach karnych. Doceniono również współpracę przy realizowanych wspólnie festynach i piknikach rodzinnych promujących bezpieczeństwo i służbę obu formacji.

Wskazano ponadto dbałość o kształtowanie i wzmacnianie współpracy między Policją a Służbą. Wspólnie realizowane przedsięwzięcia przyczyniły się do właściwego wypełniania jednej z najważniejszych funkcji Państwa, tj. utrzymania bezpieczeństwa publicznego, a w konsekwencji wzrostu zaufania społecznego i poczucia bezpieczeństwa obywateli.
Źródło: Policja
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5