Kierowco! Przed dronem się nie uchronisz

2023-07-11 14:38:29(ost. akt: 2023-07-11 14:45:16)

Autor zdjęcia: Materiały Policji

W poniedziałek 10 lipca od rana, nad przebiegającymi przez powiat bartoszycki drogami przemieszczał się bezzałogowy statek powietrzny. Policjanci z Grupy Speed z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, dzięki dronowi, ujawnili 13 wykroczeń, których „rozliczeniem” zajęli się policjanci z bartoszyckiej drogówki.
Większość kontrolowanych kierowców w momencie zatrzymania nie spodziewało się konsekwencji za wykroczenie popełnione kilka kilometrów wcześniej. Zarejestrowane kamerą drona nagranie i zdjęcia zachowania kierowców na drodze, rozwiewało wszelkie wątpliwości.

Najczęściej popełniane przez kierowców wykroczenia dotyczyły wyprzedzania w miejscu niedozwolonym tj.: na linii podwójnej ciągłej i na przejściu dla pieszych.

Dron wyposażony jest w kamerę z 30-krotnym zoomem. Podczas wykorzystywania urządzenia jeden z policjantów steruje dronem, drugi przy wykorzystaniu kamery i monitora rejestruje popełnione wykroczenia.

Informacja o zarejestrowanym wykroczeniu trafia do kolejnych policjantów, którzy pełnią służbę na danej drodze, to oni zatrzymują do kontroli drogowej wskazane auto i wystawiają mandat karny, pouczają, bądź kierują wniosek do sądu.
Źródło KPP

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5