Myślała, że pomaga, a została wykorzystana. Straciła majątek

2023-06-21 11:38:52(ost. akt: 2023-06-21 11:51:03)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Oszuści szukają wszelkich sposobów, aby wyłudzić pieniądze. Często wykorzystują nasze dobre serce i grają na emocjach. Kobieta straciła 120 tys. złotych, bo chciała pomóc "pracownikowi statku transportowego".
W poniedziałek, 19 czerwca do bartoszyckiej komendy stawiła się mieszkanka powiatu bartoszyckiego. Zgłosiła, że w styczniu na jednym z portali społecznościowych zawarła znajomość z mężczyzną podającym się za pracownika statku transportowego. Utrzymywali ze sobą kontakt przez kilka tygodni. Gdy poszkodowana nabrała do niego zaufania poinformował, że ma kłopoty i poprosił o pomoc.

Miała ona polegać na opłaceniu jego podróży z Australii do Polski, opłaceniu przesłania walizki z jego rzeczami oraz pobytu w jednym z hoteli w Warszawie. Oszust wykorzystując współczucie kobiety, namówił ją na kilka przelewów na wskazane przez niego konta. Zapewniał, że po powrocie do kraju zwróci jej całość pożyczonych pieniędzy, lecz zamiast wywiązać się z umowy dalej prosił o wpłaty.

W pewnym momencie 58-latka zaczęła coś podejrzewać i sprawę zgłosiła na policję. Okazało się, że kobieta padła ofiarą oszusta i straciła 120.000 złotych.

Pamiętajmy, że oszuści Internetowi często wykorzystują manipulację emocjonalną, by zdobyć zaufanie i wyłudzić pieniądze. Wszystkie podejrzane prośby o pomoc finansową należy traktować z dużą dozą podejrzliwości i zachować ostrożność.

kpp/tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5