W Kinkajmach rywalizowali młodzi strażacy

2023-06-12 08:25:05(ost. akt: 2023-06-12 08:39:10)

Autor zdjęcia: Andrzej Zawadzki

Młodzieżowe drużyny pożarnicze zmierzyły się podczas zawodów sportowo-pożarniczych. W turnieju wzięło udział 21 drużyn, w tym 3 dziewczęce.
Zawody odbyły się 3 czerwca. Organizatorami był zarząd powiatu bartoszyckiego oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach. Uczestnicy zmierzyli się w dwóch konkurencjach: rozwinięciu bojowym oraz biegu sztafetowym.

Do komisji sędziowskiej wpłynęło aż 21 zgłoszeń drużyn, z czego 18 stanowiły drużyny chłopięce a 3 drużyny dziewczęce - liczba zgłoszonych MDP z roku na rok się zwiększa.

Nagrody w postaci pucharów oraz medali dla wszystkich zawodników zostały ufundowane przez samorządy powiatu bartoszyckiego, w organizację zaangażowana była Gmina Bartoszyce, a fundatorem nagród za pierwsze trzy miejsca był Wójt Gminy Bartoszyce. Nagrodami były bony na zakupy sprzętów przydatnych Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym o wysokości: 3 tys. zł. za 1 miejsca, 2 tys. zł. za 2 miejsca i 1 tys. zł. za 3 miejsca.

Klasyfikacja zawodów:

Drużyny dziewczęce:
1 - MDP Galiny
2 - MDP Łabędnik
3 - MDP Sątopy - Samulewo

Drużyny chłopięce:
1 - MDP Bezledy
2 - MDP Galiny
3 - MDP Sątopy Samulewo.

W zawodach wzięły także drużyny: MDP Łabędnik, MDP Kandyty, MDP Kinkajmy 2, MDP Unikowo, MDP Kinkajmy 1, MDP Wojciechy, MDP Bisztynek, MDP Kamińsk, MSP Pieszkowo, MDP Górowo Iławeckie, MDP Sępopol, MDP Różyna, MDP Troszkowo, MDP Toprzyny, MDP Wozławki.

kp psp/tom


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5