Ukradł rower spod kościoła i porzucił go w rowie

2023-06-08 12:54:27(ost. akt: 2023-06-08 13:03:03)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KPP Ełk

19 – letni mieszkaniec Bisztynka przechodząc koło kościoła, ukradł rower należący do chłopca, który w tym momencie przebywał na mszy. Mężczyzna przyznał się winy. Odpowie przed sądem.
W niedzielę, 4 czerwca na ul. Kościelnej w Bisztynku 14 – latek pozostawił rower w okolicach kościoła i udał się na mszę. Po skończonym nabożeństwie zorientował się, że ktoś ukradł mu pozostawiony bez zabezpieczenia jednoślad. Dzielnicowy z Bisztynka szybko ustalił kto mógł dokonać kradzieży. Informacja potwierdziła się.

Sprawcą okazał się 19 – letni mieszkaniec Bisztynka, który został zatrzymany we wtorek, 6 czerwca. Przyznał się do kradzieży roweru i wskazał miejsce, w którym go porzucił. Swoje zachowanie tłumaczył tym, że chciał odwiedzić matkę mieszkającą poza miastem, a nie chciało mu się iść piechotą. Gdy zobaczył pozostawiony bez opieki rower, postanowił "skorzystać z okazji". W pewnym momencie jednak znudził się przejażdżką, więc porzucił rower w przydrożnym rowie, a do matki udał się „stopem”. Sprawą młodego mężcyzny zajmie się sąd.

kpp/tom

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5