Na łuku wypadł z drogi. Miał ponad 3 promile. Wiózł dzieci

2023-06-05 08:40:46(ost. akt: 2023-06-05 09:12:44)

Autor zdjęcia: kpp

Pijany mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w drzewo i skończył podróż w przydrożnym rowie. Wraz z nim podróżowała dwójka dzieci, które trafiły do szpitala. Jego sprawą zajmie się sąd. Grozi mu kara nawet 2 lata więzienia.
Do zdarzenia doszło w czwartek, 1 czerwca. Około godziny 16:30 oficer dyżurny bartoszyckiej komendy otrzymał informację, że na ul. Królewieckiej w Górowie Iławeckim doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego.Jadący fordem 46 – latek, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na prawe pobocze, uderzył w drzewo, a następnie wjechał po przeciwnej stronie drogi do przydrożnego rowu. Mężczyzna podróżował z dwójką dzieci: 6 – latkiem oraz 17 – latką, które zostały przewiezione do szpitala w Olsztynie.

Mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości mieszkańca Gminy Górowa Iławeckiego okazało się, że ma ponad 3,3 promila alkoholu. 46 – latek odpowie teraz przed sądem za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.

Kodeks karny pijanym za kierownicą przewiduje karę ograniczenia wolności, grzywny lub pozbawienia wolności do 2 lat. Kolejną dolegliwością jest obowiązkowe świadczenie w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej oraz zakaz kierowania na okres, co najmniej 3 lat.

kpp/tom

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5