Przed nami Rodzinny Dzień Zabawy

2023-05-30 12:50:00(ost. akt: 2023-05-30 12:58:18)

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Już w piątek 2 czerwca w Bartoszycach na osiedlu przy ulicy Nad Łyną odbędzie się Rodzinny Dzień Zabawy. Impreza rozpocznie się o godz. 16.00.
Na osiedlu przy ulicy Nad Łyną 11 w Bartoszycach w najbliższy piątek, tj. 2 czerwca odbędzie się "Rodzinny Dzień Zabawy’’, odbywający się w formule "Podaruj Dzieciom Uśmiech’", gdyż takie hasło będzie przyświecało organizatorom "blokowiskowego’" happeningu.

Organizatorem jest Stowarzyszenie "Nasze Miasto" przy wsparciu Spółdzielni Mieszkaniowej "Budowlani", służb mundurowych (Policji Powiatowej, Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Straży Miejskiej) oraz lokalnych animatorów i wolontariuszy.

— To wydarzenie plenerowe mieszczące się w cyklu spotkań "Zwariowanych Blokowisk", imprezy o charakterze kulturalno-sportowo-rekreacyjnej, która już na stałe wpisała się w kalendarz osiedlowych spotkań — informuje Katarzyna Basak, prezeska Stowarzyszenia "Nasze Miasto". — "Rodzinny Dzień Zabawy’’ w szczególności ma na celu aktywizację i integrację naszej lokalnej społeczności, głównie najmłodszej grupy odbiorców. Planowane przez nas przedsięwzięcie podkreśla, jak ważne są dla nas dzieci i jak niezwykle istotne jest wspieranie ich w rozwoju na wielu płaszczyznach, także na niwie kulturalnej, sportowej i rekreacyjnej.

W programie imprezy przewidziano:
— Występ aktorów Studia Teatralnego "Krak-Art"’ z Krakowa w spektaklu dla dzieci pt: ,,Kubuś i Przyjaciele’’ (spektakl z humorem, interaktywny, zawierający przesłanie o bezpieczeństwie, o życiu w zgodzie z naturą, o szkodliwej ingerencji człowieka);
— Wspólne pieczenie pizzy (Mobilny Piec) z udziałem Artura "Chlebka" Ziemackiego oraz wędrownych piekarzy - to prawdziwy wielopokoleniowy Festiwal Kulinarny;
— Dmuchany, dziecięcy park rozrywki;
— Konkursy muzyczne, sportowe i rekreacyjne dla najmłodszych z nagrodami;
— Pokaz sprzętu służb mundurowych;
— Taneczne wariacje;
— Śpiewać każdy może…(tutaj niespodzianki wokalne)!
— Pogadanki ekologiczne (Nadleśnictwo Bartoszyce);
— Konkurs plastyczny dla najmłodszych pt. "O Ziemię dbam, czyste powietrze mam!";
i wiele innych atrakcji.
Podczas wydarzenia organizatorzy będą zbierać pokarm, żwirek oraz koce dla bezdomnych zwierząt.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5