V Seminarium Kumite w Bisztynku

2023-05-22 13:05:52(ost. akt: 2023-05-22 13:07:55)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Pakuła

W sobotę 13 maja w pobliskim Bisztynku odbyło się V Seminarium Kumite pod nazwą "Nie piję, nie palę, nie biorę ale trenuję". Tegoroczne szkolenie poprowadziła shihan Diana Maciute 5 Dan - trener Kadry Narodowej Litwy oraz wielokrotna mistrzyni świata i Europy (kata i kumite).
— Seminarium było przeprowadzone pod kątem kumite, więc nie zdziwiła nas frekwencja, ponieważ uczestniczyło w nim 131 zawodniczek i zawodników z lidzbarskiego i bartoszyckiego klubu oraz zawodnicy z Suwałk z sihan Markiem Krejpcio, Białegostoku - podopieczni sensei Marcina Siegieńczuka, Pomorskiej Szkoły Sztuk Walki w Gdańsku z sensei Jarosławem Niewiadomskim, zawodnicy Ełckiego Klubu Kyokushin Karate pod opieką shihan BC Remigiusza Karpińskiego, który jako Prezydent EKO był Gościem Specjalnym — relacjonuje sensei Andrzej Litwin.

— Nie zabrakło przedstawicieli Dobrego Miasta, Warszawy oraz Tarnowa.
W czasie uroczystego otwarcia wręczono medale "Za zasługi dla BKKK i lidzbarskiego klubu". Zaszczytne wyróżnienia otrzymali: shihan Diana Maciute, sensei Aleksandra Kuźniewska oraz dr Wojciech Stefaniak.

Najmłodsi "samuraje" otrzymali pamiątkowe medale z seminarium z wizerunkiem shihan Diany. Uroczyście wręczono również legitymacje instruktorskie sempai Darkowi Iskra z Lidzbarka Warmińskiego i Mateuszowi Zyśk z Reszla.

Szkolenie trwało blisko siedem godzin, ale wszyscy byli szczęśliwi, a prowadzącą nagrodzili burzą braw.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5