Piotr Petrykowski jednym z najpopularniejszych burmistrzów w województwie warmińsko-mazurskim

2023-05-18 14:00:49(ost. akt: 2023-05-18 14:18:41)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Burmistrz Bartoszyc Piotr Petrykowski otrzymał statuetkę jednego z Najpopularniejszych Samorządowców w naszym regionie, zajął bowiem trzecie miejsce w województwie w plebiscycie Gazety Olsztyńskiej i Dziennika Elbląskiego w kategorii burmistrz i prezydent.
Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się podczas Kongresu Przyszłości, który odbył się we wtorek 16 maja w Olsztynie. Wtedy to poznaliśmy nazwiska wszystkich laureatów plebiscytu „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego” na Najpopularniejszego Samorządowca Warmii i Mazur 2023 roku.

Jednym z laureatów jest burmistrz Bartoszyc Piotr Petrykowski. Głosami Czytelników zdobył trzecie miejsce w regionie w kategorii burmistrz i prezydent miasta.

Na pierwszym miejscu w tej samej kategorii w województwie warmińsko-mazurskim znalazł się burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, a na drugiej pozycji burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Józef Blank.

Piotr Petrykowski jest burmistrzem Bartoszyc od 2014 roku. W latach 2010-2014 był radnym Rady Miasta Bartoszyce (członek dwóch komisji stałych RM Bartoszyce: Komisji edukacji, kultury, sportu i spraw rodziny i Komisji rewizyjnej).

To działacz społeczny w zakresie kultury, oświaty i zdrowia, ale też animator kultury, promotor zdrowia i sportu, wolontariusz, darczyńca, współzałożyciel kilku bartoszyckich stowarzyszeń. Za swoją działalność społeczną i charytatywną otrzymał dziesiątki dyplomów i podziękowań. Mieszkańcy podkreślają jego niezwykłą aktywność i pracę na rzecz rozwoju miasta.

WYNIKI

Plebiscytu na Najpopularniejszego Samorządowca 2023


Kategoria „Starosta”:
I miejsce – starosta lidzbarski Jan Harhaj
II miejsce – starosta nidzicki Marcin Paliński
III miejsce – starosta działdowski Paweł Cieśliński

Kategoria „Burmistrz i Prezydent”:
I miejsce – burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski
II miejsce – burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Józef Blank
III miejsce – burmistrz Bartoszyc Piotr Petrykowski

Kategoria „Wójt”:
I miejsce – wójt Milejewa Krzysztof Szumała
II miejsce – wójt gminy Elbląg Zygmunt Tucholski
III miejsce – wójt Kiwit Wiesław Tkaczuk.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5