Pijany 22-letni kierujący został zatrzymany przez policję

2023-05-15 08:22:58(ost. akt: 2023-05-15 08:26:42)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

W piątek 12 maja w Bartoszycach policjanci z prewencji zatrzymali do kontroli mieszkańca gminy Górowo Iławeckie i wyczuli od niego zapach alkoholu. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że 22–latek jest nietrzeźwy.
W piątek 12 maja przed godz. 4:00 w Bartoszycach policjanci z bartoszyckiej prewencji na ul. Bema zauważyli dziwnie poruszajmy się pojazd. Styl jazdy kierującego mazdą mógł wskazywać na to, że osoba siedząca za kierownicą może prowadzić pod wpływem alkoholu.

Po zatrzymaniu do kontroli funkcjonariusze od razu wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Po przebadaniu go okazało się, że 22–latek w swoim organizmie miała prawie 1,8 promila alkoholu.

Młody mieszkaniec gminy Górowa Iławeckiego był na tyle nieodpowiedzialny, że w takim stanie przewoził jeszcze trzech pasażerów. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a pojazd przekazali osobie wskazanej.

22 – latek teraz przed sądem odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem po spożyciu alkoholu. Kodeks karny pijanym za kierownicą przewiduje karę ograniczenia wolności, grzywny lub pozbawienia wolności do 2 lat.

Kolejną dolegliwością jest obowiązkowe świadczenie w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej oraz zakaz kierowania na okres, co najmniej 3 lat.
Informacja KPP

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5