Bartoszyczanie byli widoczni w Starachowicach

2023-05-04 13:50:40(ost. akt: 2023-05-04 10:52:03)
Swoje dyplomy z dumą prezentują Dawid Klimek i Lena Gałązka

Swoje dyplomy z dumą prezentują Dawid Klimek i Lena Gałązka

Autor zdjęcia: archiwum klubu

SPORTY WALKI\\\ W Starachowicach odbyła się VI edycja Ogólnopolskiego Turnieju BUSHI-DO Cup. Jest to prestiżowa impreza, nic więc dziwnego, że rywalizowało aż 605 zawodniczek i zawodników z 45 klubów.
Bartoszycki klub wystawił młodych i najmłodszych zawodników, którzy mogli uczestniczyć w rywalizacji z najlepszymi w Polsce i Europie. Najlepiej spisali się bracia Dawid i Dominik Klimkowie, którzy wywalczyli złote medale w swoich kategoriach. Dawid wygrał wśród młodzików (U 13-14 lat - 55 kg), natomiast Dominik królował w juniorach młodszych (U 15-16 , +75 kg).
Na podium stanęły też dwie zawodniczki z Lidzbarka Warmińskiego - juniorka Lena Gałązka wywalczyła drugie miejsce w kat. 65 kg, natomiast młodziczka Julia Gałązka była trzecia w w kat. 50 kg.
- Olbrzymia liczba startujących zawodników zaskoczyła wszystkich, a szczególnie organizatorów - ocenia trener Andrzej Litwin. - Efekt był taki, że zawody trwały 12 godzin. O medale nie było łatwo, bo przy tak licznej obsadzie nie może być mowy o przypadku, ponieważ ostatecznie wygrywają najlepsi. Cieszy mnie dobra postawa naszych zawodników. Dawid wielokrotnie już udowadniał, że należy do najlepszych młodzików w kraju, ale tym razem i Dominik pokazał dużą klasę, choć przed zawodami zmagał się z chorobą i jego wyjazd stał pod znakiem zapytania. Dobrą formę zaprezentowały także Lena i Julka, które z sercem walczyły o swoje medale. Lena przegrała w finale z zawodniczką reprezentującą Końskie, jest to mistrzyni Europy i Polski, mimo to mam nadzieję, że kolejna edycja może należeć do naszej zawodniczki. Dobrze i bojowo spisali się też nasi najmłodsi, którzy dopiero zaczynają karierę zawodniczą. Nie wywalczyli medali, ale już sam udział w takim turnieju to wielkie wyróżnienie, a przede wszystkim doświadczenie.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5