Bartoszyce gospodarzem finału Mistrzostw Polski

2023-04-19 13:11:09(ost. akt: 2023-04-19 13:16:01)

Autor zdjęcia: PAP

Zbliża się wielkie sportowe wydarzenie. Pod koniec kwietnia rozegrane będą mecze finałowe Mistrzostw Polski Młodziczek w siatkówce.
To nie pierwszy raz, kiedy piłka siatkowa w najlepszym młodzieżowym wydaniu zawita do naszego miasta. Przypomnijmy, że Bartoszyce już dwukrotnie były gospodarzem finałowych turniejów mistrzostw Polski. Oba odbyły się w 2022 r., a o medale w hali widowiskowo-sportowej walczyły drużyny młodzików oraz juniorów.

Teraz w Bartoszycach czas na żeńską rywalizację. O tytuł najlepszej drużyny w kraju powalczy osiem zespołów. Wszystkie przeszły kolejne szczeble eliminacji, od rozgrywek wojewódzkich zaczynając, na ćwierćfinałach i półfinałach etapu centralnego kończąc. Gęste sito kwalifikacji gwarantuje odpowiednio wysoki poziom rozgrywek finałowych.

W turnieju finałowym zagrają, grupa I: Joker Świecie, Sparta Warszawa, Atena Kaman Warszawa, Energa MKS Kalisz; grupa II: SMS Solna Wieliczka, Sandecja Dunajec Nowy Sącz, Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca, Enea Energetyk Poznań.

Emocji na boisku nie zabraknie. Liczymy, że udzielą się one również kibicom, którzy jak zawsze licznie wypełnią widownię bartoszyckiej hali i których już teraz serdecznie zapraszamy na ten czterodniowy turniej.

Mecze rozgrywane będą w dniach 27-30 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Słowackiego 2.

Więcej informacji wkrótce.

um/tom

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5